• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret5218400
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Geleneksel Balkan Futbol Turnuvası başlıyor.

Balkan Gençleri Bursa'da Buluşuyor Geleneksel Balkan Futbol Turnuvası başlıyor.

Osmangazi Belediyesi'nin Rumeli Dernekleri Federasyonu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ile birlikte bu yıl 4'üncüsü düzenlediği Balkan Futbol Turnuvası 11-15 Haziran tarihleri arasında Merinos Stadyumu'nda gerçekleştirilecek.

Balkan ülkeleriyle Türkiye arasında gelişen dostluk ve kardeşlik ilişkilerine katkı koymak, Balkanlarla olan dostluk ve kardeşlik bağlarını daha da geliştirmek amacıyla başlatılan Balkan Futbol Turnuvası, 11 Haziran tarihinde Merinos Stadyumunda start alıyor.

Osmangazi Belediyesinin destekleriyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen turnuvanın tanıtım toplantısında konuşan Başkan Mustafa Dündar, turnuvaya olan ilginin her geçen yıl arttığını söyledi.

Osmangazi Belediyesi olarak, dostluk ve kardeşlik bağlarının daha da gelişmesi adına önemli projelerin altına imza attıklarını ifade eden Dündar, "Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, sahada büyük bir çekişmeye sahne olacak, saha dışında ise dostluk ve kardeşlik bağlarının pekişmesine yol açacak olan turnuva, Merinos Stadyumu'nda gerçekleştirilecek. Son üç yıldır Bursaspor'un şampiyon olduğu turnuvanın 4.süne Türkiye'den iki takım olmak üzere Sırbistan'dan 2, Arnavutluk, Bulgaristan, Kosova ve Makedonya'dan toplam 8 futbol takımı katılıyor. Rumeli Dernekleri Federasyonu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ile birlikte düzenlediğimiz turnuvada, tüm Bursalıları gençlerin buluşmasına ve nefes kesen maçları izlemeye davet ediyoruz" dedi.


Merinos Atatürk Stadyumu'nda bu yıl 4. düzenlenen Balkan Futbol Turnuvası'na Türkiye'den Bursaspor ve Batı Trakya, Sırbistan'dan Belgrad ve Novi Pazar, Arnavutluk'tan Tiran, Bulgaristan'dan Ludogorest, Kosova'dan Pristina Curta ve Makedonya'dan Şkupi takımları katılıyor.

(sonhaber)


1210 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın