• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam96
Toplam Ziyaret5207998
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Samaras: "Mali krizle mücadelede önemli mesafe kat edildi, ülke ekonomisinde kısa sürede iyileşmeler bekleniyor"

Yunanistan Başbakanı Samaras Umutlu Konuştu

Samaras: "Mali krizle mücadelede önemli mesafe kat edildi, ülke ekonomisinde kısa sürede iyileşmeler bekleniyor"

"Ülkede artık atmosfer değişmeye başladı. Yunanistan artık 'Grexit' sürecinde değil 'Grekovery' sürecinde bulunuyor. Ancak birileri bunu hazmedemiyor"

Samaras, Yeni Demokrasi Partisi'nin (ND) Selanik'te düzenlenen ön kongre toplantısında yaptığı konuşmada, üç partili koalisyon hükümetinin ortakları arasındaki ideolojik farklılıklara rağmen, 11 aylık iktidar süresinde ülkenin istikrara kavuşarak güvenilirliğini yeniden kazandığını savundu.

Yunanistan'da, artık atmosferin değişmeye başladığını ve şu anda yegane "karanlık noktanın Neonaziler" olduğunu söyleyen Samaras, bu kişilerin sergiledikleri tavırların kimseyi ifade etmediğini vurguladı.

Konuşmasında, anamuhalefet Radikal Sol Koalisyon'a (SYRIZA) sert eleştiriler yönelten Samaras, anamuhalaefeti süreci baltalamakla suçladı. Samaras, SYRIZA'nın ülkedeki tüm göçmenlerin yasallaştırılmasını istemekle de Neonazilere hizmet ettiği görüşünü dile getirdi.

Samaras, anamuhalefetin, ülkenin içerisinde bulunduğu sorunlara karşı "istikrarsızlık sınırlarına dayanan zehirli popülist bir yaklaşım içerisinde bulunduğunu ve yatırımcıları ülkeden kovarak ülkenin krizden çıkmasını engellediğini" söyledi.

Yunanistan'ın artık kalkınma öncesi bir döneme geçtiğini ancak birilerinin bundan hoşnut olmadığını ifade eden Samaras, "Yunanistan artık 'Grexit' sürecinde değil 'Grekovery' sürecinde bulunuyor. Ancak birileri bunu hazmedemiyor" dedi.

Kısa süre önce IMF'nin, Yunanistan'ı kurtarma sürecinde büyük hatalar yapıldığına ilişkin açıklamalarına da değinen Samaras, "Biz bu konudaki yanlışları daha ilk memorandumda tespit edip uyarmıştık. Ancak, bugün geriye bakmanın bir anlamı yok, ileriye bakıyoruz" diye konuştu

(AA)


977 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın