• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret5207999
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan Müslümanlar Birliği'ne ikinci tehdit

Yunanistan Müslümanlar Birliği'ne ikinci tehdit

Atina merkez postanesinden gönderildiği belirlenen Yunanca, İngilizce ve Arapça yazılan ikinci mektupta, İslam dini ve Müslümanları hedef alan ağır hakaret ve küfürler yer aldı.

Yunanistan Müslümanlar Birliği'ne (MAG) bir ay içinde ikinci defa tehdit mektubu gönderildi.

Merkezi Yunanistan'ın başkenti Atina'da bulunan MAG, "Bu bir provakasyon değildir. Birkaç gün içinde siz, Yunanistan'da yaşayan Müslümanlar bunu göreceksiniz. Herşey hazır" yazılı mektup aldı.

Atina merkez postanesinden gönderildiği belirlenen Yunanca, İngilizce ve Arapça yazılan ikinci mektupta, İslam dini ve Müslümanları hedef alan ağır hakaret ve küfürler yer aldı. Birlikten yapılan açıklamada, mektubun genel olarak tüm göçmenleri değil sadece Müslümanları hedef aldığına işaret edilerek, bir kez daha Müslümanların doğrudan tehdit edildiği vurgulandı.

Açıklamada, "Müslümanlar Birliği olarak bazı kirli çıkarlar için Yunanistan ile Arap ve İslam dünyası arasındaki ilişkilere zarar vermeyi amaçlayan, suç oluşturan sürtüşmelere karışmaya niyetli değiliz" ifadeleri kullanıldı.

Mektubun ırkçılıkla mücadele birimleri tarafından incelemeye alındığı öğrenildi.

Yunanistan Müslümanlar Birliği'ne iki hafta önce de üzerinde ırkçı Altın Şafak partisinin amblemi bulunan Müslümanların ülkeyi terk etmeleri istenen, "aksi halde kan akacağı" belirtilen tehdit mektubu gönderilmişti.

Altın Şafak üyeleri ise mektupla bir ilgilerinin bulunmadığını iddia etmişti.

(AA)


1227 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın