• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret5228523
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan Konsolosluğu'nca Edirne'de "Kültür Köprüleri" konseri düzenlendi.

Edirne'de "Kültür Köprüleri" Konseri

Yunanistan Konsolosluğu'nca Edirne'de "Kültür Köprüleri" konseri düzenlendi.

Yunanistan'ın Edirne Konsolosu Katerina Varvarigou, Edirne Halk Eğitim Merkezi Konser Salonu'ndaki etkinlik öncesi yaptığı konuşmada, halklar ve kültürler arasındaki görünmez köprünün müzik olduğunu söyledi.

Müziğin, sözlere ve açıklamalara gerek duymaksızın neşe, keder ve sevgiyi aktarabilen yegane sanat biçimi olduğunu belirten Varvarigou,

"Yüzyıllarca ahenkle çeşitli milletlerin kültürel kimliklerinin bir arada yaşadığı bu coğrafyada müzik günümüzde köprü görevini yerine getirmeye devam etmektedir. Yunanistan Konsolosluğu, böyle bir barış ve dostluk köprüsünü Edirne halkına sunmaktan büyük mutluluk duyar" dedi.

Konuşmanın ardından Nea Orestiada Tarih ve Folklor Müzesi Enstrümanlı Trakya Korosu, şef Vaslis Pampamihail yönetiminde, Yunanistan'a özgü "İyi ki birbirimize kavuştuk", "Kırklarelili kız", "İndirluda", "Karaağaç kızı", "Güzel İstanbul kızı", "Lianohortarudıa" ve "Güle güle" türkülerini seslendirdi.

Nea Orestiada Kız Lisesi Dans Grubu da konser sırasında yöresel oyunlar sundu.

Konseri, Edirne Valisi Hasan Duruer, vali yardımcıları Hasan Hüseyin Can, Beyazıt Tanç, Salih Altınok, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Elçi Metin Kılıç, Yunanistan'ın Orestiada Belediye Başkanı Dimitris Muzos ve her iki ülkenin vatandaşları izledi.

(AA)724 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın