• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret5228524
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

ABTTF isminde “Türk” kelimesi var diye kapatılan dernekler için Avrupa Konseyi’nde

ABTTF isminde “Türk” kelimesi var diye kapatılan dernekler için Avrupa Konseyi’nde

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi İlkbahar Olağan Oturumu paralelinde 25 Nisan Perşembe günü Batı Trakya Türk Azınlığı’nın örgütlenme özgürlüğü sorunu ve Batı Trakya Türk Azınlığı lehine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi(AİHM)’nin verdiği üç kararın Yunanistan tarafından ısrarla uygulanmaması temalı bir yan etkinlik düzenleyecek.

Konsey binasında gerçekleştirilecek yan etkinlikte AİHM’nin isminde “Türk” kelimesi geçtiği için kapatılan veya kurulmasına izin verilmeyen İskeçe Türk Birliği, Rodop İli Türk Kadınları Kültür Derneği ile isminde “azınlık” kelimesi geçtiği için başvuru dilekçesi kabul edilmeyen Meriç İli Azınlık Gençlik Derneği davalarını tartışılacak.

ABTTF 25 Nisan Perşembe günü AKPM’de yan etkinlik gerçekleştirecek

Yan etkinlik Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi(AKPM) Sosyalis Grup üyesi Letonyalı parlamenter Boriss Cilevics’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Avrupa Halkları Federal Birliği(FUEN) Başkanı Hans Heinrich Hansen’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek yan etkinlikte Hansen, Ekim 2012’de yabancı uzmanlar ile birlikte Batı Trakya’ya yaptığı keşif ziyaretine ilişkin gözlemlerini aktaracak, dernek kurma özgürlüğü alanında yaşanan sorunlar konusundaki görüşlerini dile getirecek.

Rodop İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Hülya Emin ile İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ahmet Kurt’un konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte Hülya Emin ve Av. Ahmet Kurt, derneklerinin hukuk mücadelelerini aktaracaklar.

Emin ve Kurt, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin 2008 yılında Yunanistan’ı mahkum eden kararlarına karşın Yunanistan’ın AİHM kararlarını uygulamayı reddetmemesinden kaynaklanan problemleri aktaracaklar.663 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın