• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret5228521
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Hıristiyan ve Müslümanlar Batı Trakya bölgesinin iki akciğeridir

Hıristiyan ve Müslümanlar Batı Trakya bölgesinin iki akciğeridir

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener göreve yeni atanan Maronya-Komotini Metropoliti Panteleimon’u makamında ziyaret etti ve yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyarette Trakya Siyasi İşler Şefi Piperingos ta hazır bulundu. Basının alınmadığı görüşme sonrasında Metroplit ve Başkonsolos Osman İlhan Şener aşağıdaki açıklamaları yaptılar:

Maronya- Komotini Metropoliti Pantelimon:

“Metropolitlik merkezinde Türkiye’nin konsolosunu kabul ettim. Tahta oturduktan sonra yeni Maronya-Komotini Metropoliti olarak bana başarılar dilemek için geldiler. Ziyaret için kendilerine teşekkür ederim. Kendisine, bölgenin yararına olan çalışmalarda başarılar diliyorum ki bunlar aynı zamanda da iki halkın yararınadır.”

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener:

“Ben de sayın metropolite başarılar diledim. Kendisini İskeçe’de metropolitliğe yaptığım ziyarette tanımıştım zaten. Ben, metropolitin tek bir ifadesini aktaracağım ki o her şey için yeterlidir. Tahta oturma töreninde demişti ki; bu bölgedeki Hıristiyan ve Müslümanlar bu bölgenin iki akciğeridir. Bu güzel sözün üzerine söylenecek hiçbir şey yoktur. Kendisine başarılar diliyorum.”

(rodoprüzgarı)946 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın