• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret5228521
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

İSKEÇE...ŞİDDETE HAYIR DEDİ

İSKEÇE...ŞİDDETE HAYIR DEDİ

İskeçe Syriza Milletvekili Hüseyin Zeybek’in çağrısıyla gerçekleşen ve bir çok parti ile kurulışun destek verdiği “Şiddete ve Irkçılığa karşı HAYIR ” yürüyüşü, 6 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti.

Yürüyüşe yaklaşık 1000 kişi katıldı. Onbin kişi yürüyecek rivayetini sallayanlar, sınıfta kaldıklarından, ikmal rakamı olarak 3000 kişinin katıldığını ifade ettiler. Yürüyüşe katılanların büyük çoğunluğunu Türk Azınlık mensupları oluşturdu.

28 Mart Perşembe akşamı Cüneyt Serdar isimli soydaşın İskeçe şehir meydanında Antifaşistler ile Altın Şafak üyesi bir grubun çatışması esnasında nazistler tarafından dövülerek hastanelik edilmesinden sonra İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek katıldığı bir televizyon programında tüm demokratik güçleri yürüyüşe davet etmişti.

Bu davete, SYRİZA, PASOK, DİMAR, EKOLOG YEŞİLLER ve DEB partileri destek verdi. Ayrıca İskeçe İşçi Merkezi ile İskeçe Ortaöğretim Görevlileri Birliği de yürüyüşe destek verdi.

6 Nisan Cumartesi günü İskeçe şehir meydanında yürüyüş için toplanan toplulukta Rodop Milletvekilleri Ahmet Hacıosman ile Ayhan Karayusuf, sabık Rodop milletvekili İlhan Ahmet, sabık İskeçe milletvekili Çetin Mandacı, sabık Bakan Sokratis Ksinidis de hazır bulunarak yürüyüşe destek verdiler.

Yürüyüşte ayrıca Bulustra, İnhanlı ve Mustafçova Belediye Başkanları ile meclis üyeleri ve bazı eyalet meclis üyeleri de hazır bulundular.

Yürüyüş İskeçe şehir meydanı, Gümülcine sokağı, Klemanso, Çimiski, İstanbul Caddesi (Mih. Karaoli), Brokumi ve Kavala caddesi güzergahını izleyerek yeniden şehir merkezinde son buldu. İskeçeli vatandaşlar farklılıklarına rağmen hep birlikte “İskeçe’de Şiddete HAYIR” mesajını haykırmak için bir araya geldiler.

Her zaman olduğu gibi Türk azınlık toplumu samimiyetini bir kez daha ortaya koydu ve yürüyüşe daha fazla katkı sağlayarak birlikte yaşamaktan rahatsız olmadığını daha samimi bir şekilde ortaya koydu.

Yürüyüşe Türk azınlık mensuplarının milletvekilimizin çağrısına kulak vererek katılması, özellikle azınlık meselelerinde yine milletvekillerimizin çağrısıyla Türk azınlığın demokratik ve barışçıl bir şekilde yürüyebileceğinin kanıtı oldu.

(Trakyanınsesi gazetesi)1140 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın