• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret5228563
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Çocuklarımız asimile olacak!!!

Çocuklarımız asimile olacak!!!

D.E.B. Partisi Genel Başkanı Mustafa Aliçavuş bugün Cuma namazı sonrası Bıyıklıköy’de (Mistakas) yaptığı konuşmada, yöneticilerin anaokullarında Türkçe öğretmek istemediklerini, Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin gittiğini ve son olarak da 240 İmam Yasası ile camilerimize ve Kur’an kurslarına el konularak çocuklarımızın asimile edilmek istendiğini vurguladı.

 Aliçavuş konuşmasının devamında da, “Nerde eşitlik? Hani bizi çok seviyorlardı! Seçim zamanı sırtımızı okşuyorlardı! Bırakalım azınlık haklarını. Onlar bizleri aştı.

 Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile vatanımız Yunanistan arasında kaldı; Atina ile Ankara arasında kaldı. Çünkü biz, vatandaşlık haklarını daha elde edemedik. Çünkü biz, ekonomik krizi yaşıyoruz ve ailemizden memur yok! Yunanlı ekonomik krizle boğuşuyor ama her ailede ikişer tane memur var! Ama benim Azınlığım hep ihmal edildi. Bu böyle gider mi? Geçmişteki filmi hepiniz biliyorsunuz. Gözünüzün önünde canlı gibi.

 Geçmişte olduğu gibi ya birlik beraberlik içinde mücadele edeceğiz, yoksa geleceğimiz ki çok hazin söylüyorum, bırakın entegre olmayı asimile olup çocuklarımız gidecektir. ” Görüşlerine yer verdi.

 

 (RODOPRÜZGARI)763 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın