• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam321
Toplam Ziyaret5352958
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

T.C.BAŞBAKANI TAYYİP ERDOĞAN’DAN SAMARAS’A BEKLEDİĞİMİZ CEVAP: İNŞALLAH OLUR!!

T.C.BAŞBAKANI TAYYİP ERDOĞAN’DAN SAMARAS’A BEKLEDİĞİMİZ CEVAP:İNŞALLAH OLUR!!


YUNTÜRK:SAMARAS SEN DAHA NEYİ İSTİYORSUN ???

Başbakan Erdoğan Katar'da sürpriz bir şekilde Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'la bir araya geldi.

Sayın Başbakanımız ERDOĞAN Batı Trakya Türklerinin ibadet özgürlüklerine, vakıf kurmalarına, gayrimenkul edinmelerine yönelik uygulanan kısıtlayıcı tedbirler ile Türk azınlığa 240 din öğretmeninin atanmasına dair yasa konusunda da tavsiyede bulundu.

BAŞBAKANIMIZ SAYIN TAYYİP ERDOĞAN SAMARAS'LA KATAR’DA SÜPRİZ BİR BULUŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ.

Erdoğan, görüşmeye ilişkin "Atina'daki caminin parlamentodan geçtiğini söylediler. Kendisine 'Siz yapmak zorunda değilsiniz. Bunu biz de yapabiliriz'. dedik. Sayın Samaras da olumlu tavır gösterdi" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Samaras'a Batı Trakya Türklerinin ibadet özgürlüklerine, vakıf kurmalarına, gayrimenkul edinmelerine yönelik uygulanan kısıtlayıcı tedbirler ile Türk azınlığa 240 din öğretmeninin atanmasına dair yasa konusunda da tavsiyede bulunduğu GÖRÜŞMEDE:

Ruhban Okulu'nun açılıp açılmayacağının da sorulduğu, Başbakan Erdoğan'ın "İNŞALLAH OLUR" yanıtını verdiği kaydedildi.

BİZDE YUNTÜRK OLARAK DİYORUZ Kİ:


''Batı Trakya Türklerinin ibadet özgürlüklerine, vakıf kurmalarına, gayrimenkul edinmelerine yönelik uygulanan kısıtlayıcı tedbirler ile Türk azınlığa 240 din öğretmeninin atanmasına dair yasa göz önünde dururken siz hala neyi istiyorsunuz?

Bu konuda tek taraflı oldu bittiye ve tek taraflı kazanımlara bir sivil toplum kuruluşu olarak asla müsaade etmeyeceğiz!

Çünkü bu konular devletler arası anlaşmalarla düzenlenmiştir. Tek taraflı atılacak adımlara karşıyız.

Sayın Başbakanımızın Yunanistan Türkleri'nin çok ciddi sorunlarını her fırsatta dile getirmeye devam etmesi bu ve konudaki kararlılığını ortaya koyması bizler için memnuniyet vericidir.

Yunanistan Türkleri olarak Türk Yunan ilişkilerindeki gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız.Saygılarımızla''.


(YUNTÜK)


---------------------------------------------------


Yorumumuza konu olan ile ilgili haber:


Erdoğan Samaras'la Katar'da görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Katar'daki planlanan ziyaretin dışında sürpriz bir buluşma da gerçekleştirdi.

Başbakan Erdoğan Katar'da sürpriz bir şekilde Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'la bir araya geldi. Erdoğan, görüşmeye ilişkin "Atina'daki caminin parlamentodan geçtiğini söylediler. Kendisine 'Siz yapmak zorunda değilsiniz. Bunu biz de yapabiliriz'dedik. Sayın Samaras da olumlu tavır gösterdi" dedi.

Başbakan kaldığı otelde gerçekleşen görüşmeye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Başbakanlık Dış Politika Danışmanı İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Görüşmede Başbakan Erdoğan'ın Samaras'a Batı Trakya Türklerinin ibadet özgürlüklerine, vakıf kurmalarına, gayrimenkul edinmelerine yönelik uygulanan kısıtlayıcı tedbirler ile Türk azınlığa 240 din öğretmeninin atanmasına dair yasa konusunda da tavsiyede bulunduğu öğrenildi.

Görüşmede Ruhban Okulu'nun açılıp açılmayacağının da sorulduğu, Başbakan Erdoğan'ın "İnşallah olur" yanıtını verdiği kaydedildi.

ATİNA'YA CAMİ

Erdoğan, görüşme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada "Atina'daki caminin parlamentodan geçtiğini söylediler. Kendisine 'Siz yapmak zorunda değilsiniz. Bunu biz de yapabiliriz. Yeter ki Atina'ya gelen Müslümanların ibadet edecekleri yer bulabilsinler' dedik. Sayın Samaras da olumlu tavır gösterdi" dedi.

SAMARAS 5 MART'TA ANKARA'DA

Başbakan Erdoğan ve Samaras, 5 Mart'ta Ankara'da bir araya gelerek sorunları daha detaylı şekilde ele almayı kararlaştırdı. Çalışma ziyareti kapsamında Doha'da bulunan Erdoğan, bugün Katar Emiri ve Katar Başbakanı ile de ayrı ayrı görüştü.

Görüşmelerde iki ülke arasındaki işbirliği faaliyetleri ve Suriye'deki son durum da ele alındı.


 

(http://opsiyonhaber.com/haber-22424-Erdogan-Samarasla-Katarda-gorustu.html)1148 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın