• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam311
Toplam Ziyaret5352948
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

'Muhteşem Yüzyıl' dizisi Yunanistan’da sadece rayting rekorları kırmakla kalmıyor. Antena televizyonunda hafta içi her gün prime-time kuşağında yayınlanan ve yüzde 27’nin üzerinde izlenme payı alan bu dizi sayesinde şimdi de Yunanistan’ı ziyaret ....

Yunanistan, umudu Pargalı’ya bağladı

'Muhteşem Yüzyıl' dizisi Yunanistan’da sadece rayting rekorları kırmakla kalmıyor. Antena televizyonunda hafta içi her gün prime-time kuşağında yayınlanan ve yüzde 27’nin üzerinde izlenme payı alan bu dizi sayesinde şimdi de Yunanistan’ı ziyaret edecek Türk turist sayısının artması da bekleniyor.


Türk turistler Atina, Selanik, Rodos, Santorini ve Mikonos’dan başka “Muhteşem Yüzyıl”daki dün boğularak öldürülen İbrahim Paşa’nın doğum yeri Parga’yı da ziyaret etmeye başladı.

Parga şehri belediyesi Türk turistlerin ilgisini görünce 24-27 Ocak’da İstanbul’da yapılacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) katılmayı kararlaştırdı.

Parga Belediyesi Turizm Tanıtma Dairesi Müdürü Eleni Koliofoti, Berlin ve Selanik’deki turizm fuarlarında Türk turizm acentelerinin Parga’ya büyük ilgi gösterdiklerini söyledi.

Parga Otelciler Derneği ise Türk acentelere sehrin tanıtıldığı broşürler gönderdi.


Bu arada, Türk tur operatörlerinden oluşan bir heyet iki gün süreyle Parga ve yakınındaki Yanya şehrinde misafir edildi.


Yunanistan’ın Arnavutluk’a bakan Epir bölgesinin güneybatısında bulunan Parga, bölgenin en sosyetik şehri sayılıyor.

Denizi, dar sokaklarındaki Arnavut kaldırımları ile dikkat çeken Parga, uzaktan bakıldığında bir amfi tiyatro görünümü veriyor.

Çevresini İyon denizinin serin suları, ormanın ve zeytinliklerin sardığı Parga tarihi eserleriyle dün ve bugünü birlikte yaşıyor.

 

(Yorgo KIRBAKİ/ATİNA-Hürriyet)1882 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın