• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam321
Toplam Ziyaret5352958
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

IMF İcra Kurulu dün yaptığı toplantıda Yunanistan'ın 4 yıllık kredi ile desteklenen Genişletilmiş Fon Kolaylığı (EFF) programının birinci ve ikinci gözden geçirmelerini tamamladı.

IMF Yunanistan kredi dilimini onayladı

IMF İcra Kurulu dün yaptığı toplantıda Yunanistan'ın 4 yıllık kredi ile desteklenen Genişletilmiş Fon Kolaylığı (EFF) programının birinci ve ikinci gözden geçirmelerini tamamladı.

Gözden geçirmelerin tamamlanması ile birlikte Yunanistan'da 3.24 milyar euro tutarında kredi diliminin serbest bırakılması onaylandı.

Serbest bırakılan 3.24 milyar Avro ile birlikte EFF programı çerçevesinde şu ana kadar Yunanistan'a verilen kredi miktarı da 4.86 milyar euroya ulaştı.

IMF İcra Kurulu yaptığı açıklamada, politik krizin ekonomik programın uygulanmasını geciktirmesinin ardından Yunan hükümeti ile ekonomik programın yeniden ayarlanması konusunda tam bir anlayış birliğine varıldığınış, poliikaların daha güçlü makroekonomik ters rüzgarlara karşı koyacak ve uygulama kapasitesini daha iyi yansıtacak şekilde modifiye edildiğini vurguladı.

IMF Başkanı Lagarde de yaptığı açıklamada, "Program, güçlü mali ayarlamalar ve kayda değer işçilik maliyeti rekabet gücü kazanımları ile birlikte doğru yönde ilerliyor. Programın daha derin resesyon ve uygulama kapasitesi hesaba katılarak ayarlanmasından bu yana strateji, büyümeyi, rekabetgücünü ve borç sürdürülebilirliğini onarmaya odaklanmaya devam ediyor. Zorlukların üstesinden gelmek için Yunanistan'ın Avrupalı ortaklarının uzun vadeli desteğinin yanı sıragüçlü yapısal reformlar ve geniş tabanlı yurtiçi destek gerekli olacak"diye konuştu.

 

(TheLira)830 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın