• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam317
Toplam Ziyaret5352954
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Almanya Maliye Bakanı ile görüşme talep eden ve Schaeuble tarafından uyarı alan Tsipras, Almaya Hükümeti ile bağın Yunanistan'a fayda sağlayacağını belirtti.

Tsipras’tan büyük dönüş

Almanya Maliye Bakanı ile görüşme talep eden ve Schaeuble tarafından uyarı alan Tsipras, Almaya Hükümeti ile bağın Yunanistan'a fayda sağlayacağını belirtti.

Geçtiğimiz yıl Yunanistan’da yapılan seçimler sırasında Almanya’yı ve IMF’yi hedef alan açıklamalar ve radikal önerileri ile popülaritesini arttıran Syriza lideri Alexis Tsipras’a Alman Maliye Bakanı’ndan uyarı geldi.

Yunanistan’ın Euro Birliği dışına çıkıp çıkmayacağı tartışmaları son bulurken Wolfgang Schaeuble’nin Berlin’de yapılan görüşmede yaptığı değerlendirmeleri süreci yeniden akıllara getirdi. Yunanistan’ın bölgede kalabilmesi için mali konsolidasyon planına harfin bağlı kalması gerektiğini belirtti.

Almanya Maliye Bakanlığı kaynaklarından gelen açıklamalara göre, Schaeuble Tsipras’a mevcut uygulamaların bir alternatif olmadığını belirtirken, süreçte geri dönüşünde imkansız olduğunu söylediği belirtildi.

Tsipras’ın kendi isteği ile gerçekleştirilen görüşmelerde mevut planın Almanya tarafında desteklendiğinin altı çizildi. Görüşmeler öncesinde seçim öncesi sert söylemleri bir kenara bırakarak Alman Hükümeti ile ilişkilerin düzeltilmesinin Yunanistan çıkarına olduğunu söylemesi dikkat çekmişti.

Syriza’nın Avrupa hükümetleri ile ilişkileri normalleştirme çabasından olduğunu belirten uzmanlar Tsipras’taki bu değişime vurgu yapıyorlar.

 

(TheLira)622 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın