• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam309
Toplam Ziyaret5352946
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Başkan Dündar, Batı Trakyalı Genç Akademisyenleri ağırladı.

Batı Trakyalı Gençler, Osmangazi'yi Çok Beğendi

Başkan Dündar, Batı Trakyalı Genç Akademisyenleri ağırladı.

Başkan Dündar'dan Gençlere; "Hayallerinizi sınırlamayın"

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yunanistan'ın değişik üniversitelerinde eğitim gören Türk öğrencilerin kurduğu Genç Akademisyenler Topluluğu üyelerini Sukaypark'ta ağırladı.

Batı Trakya'da yaşayan ve Yunanistan'ın farklı şehir ve üniversitelerinde eğitim gören öğrenciler tarafından kurulan Genç Akademisyenler Topluluğu üyesi öğrencilerle Sukaypark tesislerinde bir araya gelen Başkan Dündar, gençlere Bursa ve Osmangazi ilçesi hakkında bilgiler verdi. Osmanlı'ya başkentlik yapmış olan Bursa'nın, nüfus olarak yüzde 60'ının göçmen olduğunu ifade eden Dündar, bunun büyük bir kısmını da Batı Trakya ve Balkanlardan göç eden Türklerin oluşturduğunu söyledi. Bunun sonucu olarak Bursa'nın, Balkanlar'la çok güçlü bir bağının oluştuğunun altını çizen Mustafa Dündar, "Bursa, üstü kadar, altı da oldukça zengin bir şehir. Sizlerin, Bursa'yı gezip tanımanız ve gittiğiniz yerlerde anlatmanız, bizler açısından da son derece sevindirici" dedi.

'HAYALLERİNİZİ SINIRLAMAYIN'

Kendisinin de Türkiye'ye eğitim için gelip Bursa'da kaldığını söyleyen Dündar, gençlere gelecekle ilgili hayallerini sınırlamamalarını istedi. 2-6 Ocak tarihleri arasında Bursa'yı ziyaret eden genç akademisyenlere, kendi hayatından da örnekler vererek, konuk öğrencilere gelecekleri ile ilgili tavsiyelerde de bulunan Başkan Dündar, "Sizlerin geleceği noktalar, bizler açısından da son derece önemli. Hedeflerinizi, hayallerinizi asla sınırlamayın. Kendinize hedefler koyarsanız, belirlediğiniz bu hedefler doğrultusunda göstereceğiniz çaba ve gayret, beraberinde başarıyı getirir. Sizlerden isteğim, Batı Trakya'daki baskıları unutup, kendinizi kısıtlamadan bir çıkış bulup başarılı olmanız" dedi.

Genç Akademisyenler Topluluğu Başkanı Murat Mustafa'da, yemek ve konuşmaların ardından, kendilerine destek olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür ederek, bir plaket verdi.

Sukaypark'taki toplantıya Başkan Dündar'ın yanı sıra, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları ile Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yeprem ile konuk öğrenciler katıldı.939 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın