• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam315
Toplam Ziyaret5352952
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan'ın kuzeyinde yer alan Aitolikos kasabasında aralarında yüzleri maskeli kişilerin de bulunduğu bir grup, Roman mahallesini basarak bazı evleri ateşe verdi.

Yunanistan'da Roman mahallesini ateşe verdiler

Yunanistan'ın kuzeyinde yer alan Aitolikos kasabasında aralarında yüzleri maskeli kişilerin de bulunduğu bir grup, Roman mahallesini basarak bazı evleri ateşe verdi.

Polis, daha önce iki Roman ile iki Yunan vatandaşı arasında yaşanan kavga nedeniyle meydana geldiğini belirttiği olayda, kasaba dışındaki Roman kampını basan elleri sopalı yaklaşık 70 kişilik grubun Romanlara ait 6 kulübeyi ve dört aracı ateşe verdiğini açıkladı.

Polis açıklamasında, kulübelerin ateşe verilmesiyle kampta çıkan yangının daha fazla büyümeden itfaiye ekipleri tarafından söndürüldüğü, saldırılarda yaralanan 24 yaşında bir kişinin Mesologgi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi.

Yaşanan gerginliğin daha fazla büyümemesi için çok sayıda polis ekibinin bölgeye gönderildiği, olaylara karıştığı belirlenen 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Bu arada, Aitolikos kasabasında meydana gelen olayların ardından, aralarında Altın Şafak'ın (Hirisi Avgi) bölge milletvekili Konstandinos Barbarusi'nin de bulunduğu çok sayıda örgüt üyesinin bölgeye geldiği öğrenildi.

Bölgede daha önce de Roman vatandaşların varlığından rahatsız olan bazı Yunan gruplarla Romanlar arasında gerginlik yaşanmış, çıkan olayların ardından Aitolikos Belediyesi Romanlara ait bazı ev ve kulübeleri "kaçak inşaat olduğu" gerekçesiyle yıkmıştı.

 

(AA)926 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın