• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam316
Toplam Ziyaret5352953
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Yunan İş Konseyi Yürütme Kurulu üyelerini kabul etti.

Egemen Bağış, DEİK Türk-Yunan İş Konseyi Yürütme Kurulu üyelerini kabul etti.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Yunan İş Konseyi Yürütme Kurulu üyelerini kabul etti.

Egemen Bağış, Bakanlığın Ortaköy'deki ofisinde gerçekleşen kabulde yaptığı konuşmada, Konsey Başkanı Selim Egeli ve beraberindeki heyetin, Türkiye ile Yunanistan arasında sadece ticari değil aynı zamanda siyasi, kültürel ve sosyal ilişkilerin gelişmesine de katkıda bulunduklarını söyledi.

Kendisinin, Türkiye-Yunanistan Karma Ekonomik Komisyonu'nun Eş Başkanı olduğunu hatırlatan Bağış, sözlerine şöyle devam etti:

"Yunanistan çok önemli bir komşumuz. Aynı zamanda AB'nin önemli ülkelerinden. Bu süreçte Yunanistan'da Türkiye ile iyi ilişkiler kurma arzusunda olduğunu bildiğimiz bir iktidar mevcut. Özellikle sayın Başbakanımız'ı şahsi dostu olarak gören ve bizi her gittiğimizde evinde ağırlayan bir dışişleri bakanının görevde olduğu bir dönemde DEİK yönetimiyle birlikte güzel adımlar atacağımıza inanıyorum."

Bakan Bağış, yeniden seçilen DEİK heyetine görevinde başarı diledi. DEİK üyeleri ise Bağış'a, günün anısına plaket takdim etti.

Görüşmenin sonraki bölümü basına kapalı olarak gerçekleşti.

 

(AA)947 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın