• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam315
Toplam Ziyaret5352952
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan’ın genç turizm bakanı Olga Kefaloyannis’in (37) başlattığı “temizlik” operasyonu ile Yunan Turizm Organizasyonu’nda (EOT) ‘skandallar dizisi’ su yüzüne çıktı.

YUNAN TURİZM ORGANİZASYONU’NDA (EOT) SKANDALLAR DİZİSİ

Yunanistan’ın genç turizm bakanı Olga Kefaloyannis’in (37) başlattığı “temizlik” operasyonu ile Yunan Turizm Organizasyonu’nda (EOT) ‘skandallar dizisi’ su yüzüne çıktı.

Yunan medyasına göre EOT’da son 3 yılda 12 milyon euro’luk açığın akıbeti bilinmiyor ve halen araştırılıyor.

EOT Genel Müdürü Nikos Karahalios’un önceki gün görevden alınmasına yol açan bir diğer skandal ise Karahalios’un baş danışmanının EOT’un ismine düzenlenen bir çekle kuruluş adına bir bankadan yaklaşık 150 bin euro çekme teşebbüsü ile yaşandı. Baş danışman ve iki suç ortağı tutuklandı.

Başdanışmanın hangi yöntemle EOT’un çek defterine sahip olduğu araştırılıyor ve şüpheler eski genel müdürü de içeriyor.


50 milyon euro borç taktı

Ekonomik krizden bir türlü çıkamayan ve iflasla boğuşan Yunanistan’da EOT’un başı uluslararası medya kuruluşlarıyla da derde girdi. EOT’un geçtiğimiz dönemde Yunan turizmini tanıtmak amacıyla verdiği ilanların parasını ödmediği ortaya çıktı. EOT’un aralarında BBC, CNN ve New York Times’ın da olduğu uluslararası basın ve yayın kuruluşlarına toplam borcunun 50 milyon euro’yu aştığı bildiriliyor.

Yunan Turizm Bakanlığı önceki dönemde Türkiye’de de reklam faaliyetinde bulundu. Turizm Bakanı Kefaloyannis bir yandan EOT’a çeki düzen vermeye çalışırken diğer yandan Yunanistan için hayati önemde olan turizmin artması yönünde çaba harcıyor.

 

(Milliyet)820 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın