• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret5228576
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Ekonomik krizin pençesindeki Yunanistan’da halk, yıl sonuna kadar ödenmesi gereken motorlu taşıt vergisini ödeyemediği için araç plakalarını iade ediyor.

Vergiyi Ödeyemeyen İade Ediyor

Ekonomik krizin pençesindeki Yunanistan’da halk, yıl sonuna kadar ödenmesi gereken motorlu taşıt vergisini ödeyemediği için araç plakalarını iade ediyor.

Vergi dairelerinin önünde uzun kuyruklar oluşturan binlerce kişi, sürekli artan vergiyi ödememek için araç kullanma sevdasından vaz geçiyor.

Yunan halkı son üç yıldır aynı sorunla karşı karşıya: “Benim iki aracım olduğu için birinin plakasını teslim ettim. İki araca birden vergi ödeyemem.”

“Taşıt vergisi için yeterli param yok. Mutfak masraflarının yanısıra elektrik, telefon ve ödenmesi gereken daha binlerce fatura var.”

“Küçük bir arabam var. Kızımın aracının plakasını teslim ettik. Kendisi iki yıldır işsiz.”

Sadece aralık ayı içerisinde iade edilen araç plakası 70 bini geçti.

Bu rakam geçen yıla oranla daha da arttı.

Aracın yaşı ve silindir hacmine göre değerlendirilen taşıt vergisinden dolayı maddi durumu zayıf olan ve eski model araç kullanan çiftçilerin zor durumda kaldığı ifade ediliyor.

 

(TheLira)592 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın