• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret5228561
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan’da ırkçı-faşist Altın Şafak partisi üyeleri, Batı Trakya’da solcu bir örgütün afişini asarken kıstırdıkları Mülazım Cemali adlı Türk öğretmeni dövdü.

Irkçı Yunanlar Türk öğretmeni dövdü

Yunanistan’da ırkçı-faşist Altın Şafak partisi üyeleri, Batı Trakya’da solcu bir örgütün afişini asarken kıstırdıkları Mülazım Cemali adlı Türk öğretmeni dövdü.

Sol eğilimli “Irkçılığa ve Faşizme Karşı Hareket” üyesi ve geçen Haziran seçimlerinde “Antarsia” (Başkaldırma) partisinin İskeçe milletvekili adayı olan, aynı zamanda Ketenlik (Kentavros) köyündeki engelli çocuklar okulunda öğretmenlik yapan 32 yaşındaki Cemali, birkaç arkadaşı ile birlikte İskeçe şehir merkezindeki Kavala Caddesi'nde afiş yapıştırırken, motosikletli 8-9 Altın Şafak üyesinin saldırısına uğradı.

Yunan arkadaşlarıyla birlikte dövülen Cemali, daha sonra olay yerine gelen polise suç duyurusunda bulundu.

Polis saldırıda yer aldığı sanılan bir şüpheliyi gözaltına aldı. Cemali, kendilerine solcu oldukları için saldırıldığını belirterek, Batı Trakya’da Müslümanların ve Hıristiyanların bölgede gittikçe artan ırkçılık vakalarına karşı birlikte mücadele ettiklerini söyledi.

Altın Şafak üyeleri geçen Ağustos ayında da Gümülcine Türk Gençler Birliği binasına saldırmıştı.805 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın