• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam361
Toplam Ziyaret5374371
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINA YUNANİSTAN’A GİRİŞ YASAĞI DEVAM EDİYOR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINA YUNANİSTAN’A GİRİŞ YASAĞI DEVAM EDİYOR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINA YUNANİSTAN’A GİRİŞ YASAĞI DEVAM EDİYOR.

 
T.C.Atina Büyükelçiliği Duyurusu
 
Yunanistan’in Uyguladiği Uluslararasi Seyahat Kisitlamalari
 
Atina Büyükelçiliği 08.06.2021
 
Değerli vatandaşlarımız,

Yunanistan ülkemize yönelik seyahat yasaklarını son olarak 14 Haziran 2021 tarihine kadar uzatmıştır. Bu çerçevede, 20 Mart 2020 tarihinden itibaren İpsala-Kipi hudut kapısı vatandaşlarımızın geçişine kapalıdır. Keza, Ülkemiz limanları ile Ege adaları arasında tarifeli deniz seferleri yapılamamaktadır.

Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun, 31 Mayıs 2021 tarihinde Atina’ya gerçekleştirmiş olduğu ziyaret sırasında, KOVID-19’a karşı aşılanmış veya son 72 saat içinde gerçekleştirilmiş PCR test sonucu negatif olan kişilerin iki ülke arasında seyahatine imkan verilmesi konusunda ilke mutabakatına varılmıştır. 

Sözkonusu kararın uygulanmasına yönelik teknik çalışmalar devam etmekte olup, henüz tamamlanmamıştır.

Bu çerçevede, zorunlu ve istisnai koşullar haricinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a giriş yapması mümkün değildir.

Zorunlu ve istisnai nedenlerle Yunanistan’a giriş yapması gerekecek vatandaşlarımızın hamili bulundukları pasaportun türünden (diplomatik, hususi, hizmet, umuma mahsus) bağımsız olarak ve geçerli vizesi olsa dahi, Yunanistan’ın Türkiye’deki diplomatik ve konsüler misyonlarından özel izin almaları gerekmektedir.

Bu şekilde, Yunan makamlarından izin alarak ülkemizden Yunanistan’a seyahat edecek kişilerin, Yunanistan’a girişle ilgili Yunan makamlarınca açıklanan diğer gerekli prosedürleri (Yolcu Tespit Formu doldurulması, PCR test sonucu ibrazı dahil) de karşılamaları Yunan makamlarınca beklenmektedir.

Ülkemize yönelik seyahat kısıtlamalarının sürdüğü mevcut koşullarda, Yunanistan haricindeki AB ülkeleri vatandaşları ile bu ülkelerle resmi ikamet sahibi kişilerin de karayoluyla Türkiye’den Yunanistan’a geçerek diğer AB ülkelerine seyahatleri mümkün değildir.

Saygılarımızla.
 

Kaynak: http://atina.be.mfa.gov.tr/Mission/ShowAnnouncement/385095

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın