• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam361
Toplam Ziyaret5374371
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

‘Ticaret alanında Türkiye ile Yunanistan arasında sorun yok’

DEİK Türkiye – Yunanistan İş Konseyi Başkanı ve YAKA Paketleme Tesisi sahibi iş insanı Levent Sadık Ahmet, ulusal ‘Efimerida ton Sintakton’ gazetesine konuştu.


‘Ticaret alanında Türkiye ile Yunanistan arasında sorun yok’

DEİK Türkiye – Yunanistan İş Konseyi Başkanı ve YAKA Paketleme Tesisi sahibi iş insanı Levent Sadık Ahmet, ulusal ‘Efimerida ton Sintakton’ gazetesine konuştu.

Levent Sadık Ahmet, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ekonomik ilişkiler, turizm ve ticaret alanında yaşananlar ile önümüzdeki döneme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Andonis Telopoulos’a konuşan Levent Sadık Ahmet, ticarette Yunanistan ve Türkiye farkının olmadığını dile getirerek, “Politikacılar farklı görüyor, ben insan olarak görüyorum. Farkımız yok. İşimiz; çalışmak, yatırım yapmak, insanlara ekmek vermek. Tartışmak ise en kolay şey. En zor şey masada oturmak, çalışmak.” ifadelerini kullandı.

Haberde, Levent Sadık Ahmet’in Türkiye’nin önde gelen pamuk ithalatçıları arasında yer aldığını, ayrıca Yunanistan’dan kiraz ihraç eden ve 3 milyon eurodan fazla ciroya sahip bir şirketin sahibi olduğu kaydedildi.

Gazetenin, “Siyasi düzeyde, iki ülke arasındaki gerilimi azaltmak için yeni bir aşamaya giriyoruz gibi görünüyor. Bunda kuşkusuz ekonominin rolü olduğuna göre, iki ülke arasında işbirliğine yönelik yeni perspektiflerin ortaya çıktığını düşünüyor musunuz?” sorusuna iş insanı Levent Sadık Ahmet şu cevabı verdi: “Biz girişimciler olarak beklemiyoruz, duramıyoruz. Biz de kendi şirketlerimizde durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. Yunanistan ile Türkiye arasındaki ciro düşüşü, bölgedeki gerilimle değil, pandemi ile ilgili. Türkiye'de veya Yunanistan'da hiçbir iş adamı ya da arkadaşımdan ‘biz politikacılara kızgınız, birlikte çalışmayı bırakalım’ diye bir şey duymadım. İş dünyasında durum böyle değil.”

Turizm konusuna da değinen Levent Sadık Ahmet, “Bir yıl önce pandemi ve karantina başladığında gördük ki gıda her şeydir, enerji her şeydir. Turizm ne yazık ki şu anda tüm dünyada kan ağlıyor. Yanımızda Türkiye ve tabii ki Balkanlar gibi büyük bir pazar var. Bu gibi konuları iyi değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Yunanistan, turizmde sunduğu hizmetlerle, denizi ve diğer her şeyiyle dünya çapında tanınıyor. Her iki ülkeye gelip gidiyorum. Yunanistan ve Türkiye bu pastayı neden paylaşmıyor? Herkes daha çok yararlansın. Turist hem Yunanistan'a hem de Türkiye'ye gelsin.” ifadelerini kullandı.

Gümülcine’deki YAKA IKE işletmesi yatırımı ve diğer girişimleriyle ilgili olarak iş insanı Sadık Ahmet şunları kaydetti: “Biz burada insanları ayırmıyoruz. İyi olan kalır, olmayan gider. Ben milliyete bakmıyorum, dine bakmıyorum. Önce dürüst veya adil olmaya, çalışma isteğine, sorumluluk alma cesaretine sahip olmaya bakarım ve ne olduğu umurumda değil. Yunan, Türk veya Müslüman olmanız beni ilgilendirmiyor. Benim hakkımda ne söylediklerini umursamıyorum. Çünkü ne yaptığımı biliyorum. Bu Levent'in sırrıdır. Ne yaptığımı biliyorum, önümüzdeki yıllarda ne yapacağımı biliyorum, ne zaman öleceğimi bilmiyorum. Hedefim 45'ten sonra çok daha az çalışmak. Dört yılım daha var. Gece gündüz çalışacağım ama o zaman tüm şirketlerimdeki tüm sistem ciddi, eğitimli, değerli ve cesur insanlar tarafından yönetilecek. Ben de arkadaşlarımla kayak yapmaya, denize gitmeye bakacağım ama yardım edeceğim. Çocuklara ve engellilere yardım edecek bir kurum kurmak istiyorum.”

Kaynak: gündem gazetesi

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın