• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam192
Toplam Ziyaret5372899
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

YUNTÜRK:Azerbaycanlı kardeşlerimizin her daim yanındayız!

YUNTÜRK:Azerbaycanlı kardeşlerimizin her daim yanındayız!


YUNTÜRK:Azerbaycanlı kardeşlerimizin her daim yanındayız!


30 yılı aşkın süredir Dağlık Karabağ bölgesini işgal atında tutan Ermenistan ordusunun Azerbaycan’ın sivil yerleşim birimlerine saldırıları iki ülke arasında 12 Eylül 2020 tarihinde varılan ateşkese rağmen devam ediyor. 

Ateşkesin üzerinden henüz 24 saat geçmeden Ermenistan ordusunun Azerbaycan’ın ikinci büyük kenti olan Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 9 kişi hayatını kaybetti, 39 kişi de yaralandı.

Ermenistan’ın uluslararası insancıl hukuktan doğan sivillerin ve sivil altyapının korunmasına dair yükümlülüklerini hiçe sayarak gerçekleştirdiği saldırılarda yaşamını yitiren sivil sayısı 41’e, yaralı sayısı 205’e yükseldi.

Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (YUNTÜRK) olarak Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırgan tutumunu ve Azerbaycan’ın sivil yerleşim yerlerini hedef alan saldırılarını en sert şekilde kınıyoruz.

Ermenistan, doğrudan sivilleri hedef alarak uluslararası insancıl hukuku ihlal etmekte, dünyanın gözü önünde savaş ve insanlık suçu işlemektedir.

Öte yandan Batı medyası Ermenistan’ın Gence kentine düzenlediği ve sivillerin hayatını kaybettiği saldırıya neredeyse hiç değinmeyerek çifte standartlı tutumunu devam ettirmiştir.

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, 1993 yılında aldığı 822, 853, 874 ve 884 sayılı kararlarında Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarından derhal ve koşulsuz olarak çekilmesini talep etmiştir.

Ermenistan, BM’nin değinilen kararlarını ivedilikle uygulamalı, Azerbaycan’a ait Dağlık Karabağ’daki işgaline ve sivilleri hedef alan saldırılarına ivedilikle son vermelidir.

YUNTÜRK  olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizin işgale karşı verdikleri mücadelede her daim yanındayız.

Ferruh ÖZKAN
YUNTÜRK Genel Başkanı
 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın