• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.594118.6686
Euro19.353519.4310
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret5321510
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
İskeçe Seçilmiş Müftümüz Ahmet Mete’nin yanındayız!


YUNTÜRK BASIN DUYURUSU             

09 Şubat 2016

 

İskeçe Seçilmiş Müftümüz Ahmet Mete’nin yanındayız!


Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (YUNTÜRK) olarak İskeçe Seçilmiş Müftülüğümüzün 6 Şubat 2016 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasından 28 Ocak 2016 Perşembe akşamı İskeçe Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin aile dostu ve akrabası olan imam Sn.Hüseyin Cihan’ın Sayın Müftümüzün evine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında kendilerini “Trakya’nın Bekçileri” olarak tanıtan yüzleri maskeli kişilerce zorla bir minibüse bindirilerek Müftümüze yönelik hakaretlerde bulunduklarını, Müftümüze ve ailesine zarar vermekle tehdit ettiklerini üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunuyoruz.

YUNTÜRK Yönetimi olarak ‘Trakya’nın Bekçileri’ tarafından kaçırılan İmam Hüseyin Cihan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletir, saldırganların İskeçe Müftümüz Ahmet Mete’ye ve ailesine yönelik hakaret ve ölüm tehditleri karşısında Müftümüzün yanında olduğumuzu belirtiriz.

İskeçe Müftülüğü tarafından yapılan basın açıklamasında geçmişte de buna benzer bir olayın vuku bulduğu ayrıca İskeçe Müftümüz Sayın Ahmet Mete’nin müftü seçildiğinden bu yana yazılı ve sözlü tehditler aldığı açıklanmıştır.

Bu endişe verici durum karşısında Yunanistan Emniyet güçlerinin bir an önce gerekli önlemleri almasını istiyor ve faillerin yakalanmasını talep ediyoruz. Bu ve buna benzer olayların devam etmesi durumunda olası kötü sonuçların müsebbibi elbette ki Yunanistan Devleti olacağını belirtmek isteriz.

Kamuoyuna Saygı ile Duyururuz.

Yuntürk Yönetim Kurulu adına

Genel Başkan

Ferruh ÖZKAN

 

  
1058 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın