• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.594118.6686
Euro19.353519.4310
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret5321588
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete'yi ölümle tehdit etmişler
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete'yi ölümle tehdit etmişler

İskeçe seçilmiş müftüsü Ahmet Mete'nin şoförlüğünü de yapan din görevlisi Hüseyin Cihan'ın İskeçe emniyetine yaptığı suç duyurusuna göre, 28 Ocak günü maskeli iki kişi tarafından bir arabaya bindirilerek kaçırıldığını ve tehdit edildiğini iddia ettiği belirtildi.

Kaçıranların kendilerini Oİ FROUROİ TİS THRAKİS örgütünün elemanları olarak tanıttıkları belirtildi.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete de konu ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı.

 
İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, "Trakya'nın Bekçileri" olduklarını söyleyen maskeli bir grubun bir imamı kaçırıp kendisini ölümle tehdit edildiğini ifade ederek, "Batı Trakya'da, karanlık güçler azınlık ve çoğunluğun huzurunu bozmaya çalışıyor" uyarısında bulundu.
 
Mete, yayımladığı yazılı açıklamada, Batı Trakya'da, Müslüman Türk Azınlık'a hizmet eden din adamlarının ve azınlığın seçtiği müftülerin tehdit altında olduğunu ifade etti.
 
"Batı Trakya'da, karanlık güçler azınlık ve çoğunluğun huzurunu bozmaya çalışıyor" ifadesini kullanan Mete, azınlık mensupları ve din görevlilerine tahriklere kapılmamaları ve vazifelerinden feragat etmemeleri çağrısında bulundu.

Müftü Mete kendisine ve ailesine bir şey olması durumunda bundan Yunan devletinin sorumlu olacağını belirtti.
 
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete tarafından yapılan açıklamanın tamamı aşağıdaki gibidir:
 
"Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı, her zaman vurguladığımız gibi teröre, insan hakları ihlallerine hiçbir zaman yakınlık duymamış aksine nefretle kınamış ve kınamaya devam edecektir.
 
Dünyanın sıkıntılar içinde olduğu ve Yunanistan'ın ekonomik krizde olması sebebiyle bölgemizde de bazı sıkıntılar zuhur etmektedir. Karanlık güçler Batı Trakya'da yaşayan azınlık ve çoğunluğunun huzurunu bozmaya çalışmaktadır. Ancak şu bilinmelidir ki bu kargaşalar herkesi etkilemektedir.
 
28 Ocak 2016 Perşembe akşamı aile dostumuz ve imam olan bir akrabam evime ziyaretime gelmiştir. Ziyaret esnasında yola bir iş için inmiş ve yüzleri maskeli, eldivenli, bu işi iyi bilen, eğitimli kişiler tarafından bir minibüse yaka paça alınarak, yüzü ve ağzı kapanmış ve çeşitli hakaretlere maruz kalmıştır. Hareket halindeki araba içerisinde şahsıma yönelik hakaretlerden sonra dikkatli olmamı, yaptıklarımdan haberdar olduklarını, beni öldüreceklerini ve evlatlarıma zarar verecekleri şeklinde bir mesaj göndererek imam kardeşimiz darp edilmeden yola bırakılmıştır.
 
Polise yapılan şikayet neticesinde kameralar kontrol edilmiş ve biz Trakya'nın Bekçileriyiz diyen kişilerin arandığı dile getirilmiştir.
 
Emniyet müdürü ve Emniyet çalışanlarına teşekkür ederken faillerin yakalanmasını Batı Trakya'da yaşayanlar adına beklediğimizi dile getirmek isterim.
 
Beş sene önce yakınımda çalışan bir imam tartaklanmış, bu sefer yine yakınımda çalışan bir imam tehdit, hakaretlerle korkutulmuş, bana mesajlar gönderilmiştir. Bu güne kadar açıklamadığımı açıklamakta yarar vardır. Müftülük seçiminden itibaren mektuplarla, yolda sözlü şekilde uyarılar, tehditler aldım, aldırış etmedim. Şimdi de etmiyorum. Korkacak hiçbir çalışmanın içinde olmadım, olmayacağım. Bilmeyenlere şunu da ifade edeyim. Benim ailem Yunanistan için şehit vermiş ailedir. Yunanistan'ı koruyanlar içinde biz kendimizi ispat ettik. Hem de maskeyle, eldivenlerle, plakasız minibüslerle değil, mertçe kanımızı feda ederek gösterdik. Gerektiğinde vatan müdafaası için bundan sonra da feda etmeye de hazırız. Bu uğurda azınlığımızdan birçok şehit verilmiştir. Bu gerçekler ortada iken karanlık işlerle bizleri, Azınlığı ilişkilendirmek çok acımasızca bir iftiradır.
 
Batı Trakya Müslüman Türküne hizmet eden imamlarımız ve azınlığın seçtiği müftüler tehdit altındadır. Bunu kamuoyuyla paylaşmakta yarar vardır. Bana ve aileme bir şey olması halinde de Yunan devletinin sorumlu olacağını vurgulamak isterim.
 
Hiçbir azınlık mensubumuzun ve hocalarımızın tahriklere kapılmamasını ve vazifesinden feragat etmemelerini tavsiye ediyorum. Allah doğrularla beraberdir."
 

Ahmet METE - İskeçe MüftüsüKaynak:millet gazetesi

 

  
1509 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın