• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret5338226
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (BAL-GÖÇ) 31. kuruluş yıl dönümü yemeğine katıldı.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (BAL-GÖÇ) 31. kuruluş yıl dönümü yemeğine katıldı.


Sağlık Bakanı Müezzinoğlu “Balkanlar’da yaşanan her sorun bizim sorunumuzdur”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (BAL-GÖÇ) 31. kuruluş yıl dönümü yemeğine katıldı. Müezzinoğlu burada yaptığı konuşmada, 13 yıllık hükümetleri döneminde Balkanlar için büyük çabalar sarf ettiklerini, birikmiş sorunları çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Balkanlardaki her ülkenin sorununun kendi sorunu olduğunu ifade eden Müezzinoğlu şöyle devam etti:

"Bosna'dan Batı Trakya'ya, Bulgaristan'dan Makedonya'ya orada yaşanan her sorun bizim sorunumuzdur. Kardeşlerimizin her derdi bizim derdimizdir. Bu millet uğruna ölmeye hazırız, bu vatan uğruna ölmeye hazırız. Bu bayrak uğruna ölmeye hazırız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşlik duygularıyla birbirimizle daha çok kenetlenerek güçlü bir yolculuk yapmaya ihtiyacımız var. Balkanlarda annesi babası veya dedesi bedel ödeyerek buraya gelenler Türkiye'de birlik beraberliğe dikkat edecek. Balkanlar söz konusu olunca, ister CHP, ister MHP ister AK Parti milletvekilleri olsun, derdimiz bu milletin başının dik durmasıdır. Bu milletin birlik ve beraberliğidir. Siyasi tercihlerimiz farklı olsa da hedeflerimiz aynıdır. Bu vatan bizim vatanımız bu bayrak bizim bayrağımız bu millet bizim milletimizdir."

Balkanlar'daki sağlık çalışmaları

Bakan Müezzinoğlu, çıkardıkları kanunla Balkanlar'da yaşayan Türk vatandaşlarının sağlık sorunlarını da çözmeye çalıştıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Çıkardığımız kanunla Balkanlar'da hasta olan her yıl 400 kişiyi Türkiye'de tedavi ediyoruz. Yanında 2 refakatçisiyle birlikte misafir ediyoruz. Türkiye'de her türlü tedavisini ücretsiz yaptırabiliyoruz.’’

18 Ocak 2016

  
1139 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın