• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret5338225
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Gökkuşağı Partisi: “Devlet azınlık partilerini korumakta yetersiz”
Gökkuşağı Partisi: “Devlet azınlık partilerini korumakta yetersiz”

Gökkuşağı Partisi, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı kınadı.

Yunanistan’daki Makedonları temsil eden Gökkuşağı Partisi 10 Aralık Perşembe günü yayımladığı açıklamada; Türk azınlık partisinin ırkçıların saldırısına maruz kaldığı belirtilerek, saldırganların yabancı düşmanlığı ve tahammülsüzlük mesajları vermek istediğini vurguladı. DEB Partisi’ne yapılan saldırıyı kınayan Gökkuşağı Partisi, Yunan devletinin saldırganları ve onları azmettirenleri yakalamasını ümit ettiğini bildirdi.
 
1995 yılı Eylül ayında Gökkuşağı Partisi bürolarının iki dilde tabela asılmasının ardından saldırıya uğradığını ve kundaklanarak tamamen yakıldığı hatırlatılan açıklamada, “Ne yazık ki 20 yıl sonra dahi aynı şiddet, aynı kin ve aynı terörün devam ettiğini ve farklılıklara saygı anlamında hiç bir şeyin değişmediğini görmekten dolayı üzgünüz” ifadesine yer verildi.
 
Merkezi Florina kentinde bulunan Gökkuşağı Partisi açıklamasında, Yunan devletinin azınlık partilerini bu tür saldırılardan korumakta yetersiz kaldığını vurguladı.
 
Açıklama şöyle devam etti: “Maddi zararlar kapanacak. Ancak Türk hemşehrilerimizdeki adalet ve güven duygusundaki yara kolay kolay kapanmayacaktır. Buna paralel olarak unutmamak gerekir ki; şiddet şiddeti doğurur. Bazı faşist ve nazist grupların ırkçı saldırıları, farklı grupların uyumlu yaşamını ve ülkedeki demokrasiyi tehdit etmektedir. Bunu bu saldırıyı hala kınamayan siyasi partilerin tahammülü ile yapmaktadırlar.”


Kaynak:Gündem

  
1019 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın