• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam361
Toplam Ziyaret5374371
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Bulduklu köyünde İftar Geleneği Devam Etti
Bulduklu köyünde İftar Geleneği Devam Etti

Yunanistan Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) belediyesine bağlı Bulduklu (Tihiron) köyünde  geleneksel iftar yemeği bu yıl da devam etti.

04 Temmuz 2015 Cumartesi akşamı Bulduklu köyü camii avlusunda köy gençlerinin köy halkı ve civar köylüler için verdiği iftar yemeğine yüzlerce kişi katıldı. Hep birlikte açılan iftardan sonra akşam namazı ve devamında da teravih namazı kılındı.

Tamamı Türk ve Müslüman sakinlerden oluşan 110 hanelik köyde her yıl köy gençleri bu güzel geleneği devam ettirmektedir. Gençlerin özverili çalışmaları sayesinde protokol masalarının olmadığı ve misafirlerin geliş sırasına göre masalara oturtulduğu iftar yemeği bu yıl da örnek olacak nitelikteydi. İftara katılanları cami avlu girişindeki kapıda karşılayan Bulduklu köyü gençleri, rahatsızlığı sebebiyle iftar alanına gelemeyen hasta ve yaşlıların da iftarlarını evlerine götürerek kendileriyle yakından ilgilendiler.

Bulduklu köyü gençlerini bu güzel organizasyon için kutluyor, verilen iftarın, edilen duaların Allah (c.c.) katında kabul olunmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz.(Köy gençlerinin cami avlusundaki iftar hazırlıkları)
  
2045 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın