• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam286
Toplam Ziyaret5352635
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Yenice Mahalle Camii Yakıldı!!!

BASIN BİLDİRİSİ - KINAMA
 
17 Nisan 2015 Cuma günü sabaha karşı Gümülcine’de bulunan Yenicemahalle Camii’nin kundaklandığını ve çıkan yangın sonucunda ciddi maddi hasara uğradığını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.
 
Batı Trakya’daki barış ve huzur ortamını bozmaya yönelik bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, sorumluların bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmelerini bekliyoruz.
 
Yenicemahalle Camii’ne yapılan bu çirkin saldırının bölgemizdeki huzur ve barış ortamını zedelemeye yönelik provokatif bir saldırı olduğu izlenimi uyandırmakta ve bu anlamda da endişe yaratmaktadır. Bu ve benzeri saldırılara halkımızın her zaman olduğu gibi yine sağduyu ve metanetle yaklaşacağına olan inancımız tamdır.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu tür provokatif eylemlere prim vermeyeceğinden ve bölgedeki huzur ve barış ortamının devam etmesi için elinden gelen çabayı göstereceğinden şüphemiz yoktur.
 
Yunanistan Türkleri Derneği  olarak Gümülcine Yenicemahalle Camii’ne yönelik çirkin saldırıyı bir kez daha siddetle kınıyor bu tür eylemlerin bir daha yaşanmaması için gereken önlemlerin bir an önce alınmasını bekliyoruz.

20.04.2015
 
NEŞE BERBER
Basın Sözcüsü
Yunanistan Türkleri Derneği
Genel Başkan Yardımcısı –
Basın ve Medyadan Sorumlu

 

 

  
1400 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın