• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam287
Toplam Ziyaret5352636
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Milletvekili Ayhan Karayusuf:
Milletvekili Ayhan Karayusuf: "Kahrolsun ırkçılık ve faşizm diyerek..."

SYRİZA Rodop Milletvekili Ayhan Karayusuf, Bulgaristan’da Killi beldesinde “Bulgarlaştırma” sürecinde şehit düşen Türkan bebeği ve diğer şehitleri anma törenine katıldı.

Milletvekili Ayhan Karayusuf: “26 Aralık 1984’te Bulgaristan Türkleri’ne karşı başlatılan ‘Bulgarlaştırma’ sürecinde, Bulgaristan Türkleri'nin simgesi haline gelen ve 17 aylıkken annesinin sırtında vurularak ölen Türkan bebeği ve diğer şehitleri anmak için buradayız. Kahrolsun ırkçılık ve faşizm diyerek, Balkanlar’da ve dünyada ırkçılığa son verilmesini, sevginin ve kardeşliğin ön safhada yer almasını arzuluyorum. Azınlıklar bir ülke için tehlike unsuru değil, aksine o ülkenin zenginliğinin simgesidir. Bunu böyle görmekte fayda var. Aksi takdirde, “ksenofovia” diye adlandırdığımız yabancı düşmanlığı her zaman kardeşlik ve dostluk mesajlarını gölgeleyecek, insanoğlunu karanlık dönemlere itecektir. Kimse kimseden üstün değildir, herkes eşittir. Bunun böyle bilinmesi lazım.

2014’ü birkaç gün sonra geride bırakacağız ve dolayısıyla 2015 yılı, Balkanlar’da kardeşliğin yılı olması arzusuyla dünyada savaşların bitmesini ve barışın hakim olmasını temenni ediyorum. Hak ve Özgürlükler Hareketi’ni (HÖH) de, hem Bulgar Parlamentosu’nda hem de Avrupa Parlamentosu’nda verdikleri siyasi mücadeleden dolayı gönülden kutlamak istiyorum. ” dedi.


 (Rodoprüzgarı)
  
1543 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın