• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam288
Toplam Ziyaret5352637
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
DTİK Şehir Temsilcileri Toplantısı Yapıldı
DTİK Şehir Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

Dünya Türk İş Konseyi Yunanistan şehir temsilcileri toplantısı 4 Aralık 2014 tarihinde Gümülcine Türk Gençler Birliği Lokali’nde yapıldı.

Dış Ekonomik İşler Kurulu (DEİK) çatısı altında kurulan Dünya Türk İş Konseyi’nin (DTİK) Yunanistan şehir temsilcileri toplantısı Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde yapıldı. Toplantıya Gümülcine, İskeçe, Dedeağaç, Selânik v.d. şehirlerin temsilcileri katıldı. DTİK Balkanlar Bölge Komitesi Yunanistan Temsilcisi Ferruh Özkan başkanlığında yapılan toplantıda DTİK’in amaçları, vizyonu, misyonu, ileriye yönelik faaliyetleri ile üyeler arasındaki iletişimin sağlanması konuları tartışıldı.

Toplantıda üyeler arasındaki iletişimin sağlanması amacıyla bir sekreteryanın oluşturulması gerektiği belirtildi. DTİK Yunanistan Temsilcisi Ferruh Özkan, ilk proje olarak “Bölgesel Kalkınma Kooperatifi” adı altında bir kuruluşu faaliyete geçirmeyi düşündüklerini, ancak bu konuda yeni fikirlere de açık olduklarını vurguladı.

Özkan, son olarak, kooperatifin dar bir bölgeyle kısıtlı kalmayacağını, her kesime yönelik faaliyet gösteren bir üst kuruluş görevi göreceğini; üretici ile işadamını karşı karşıya getireceğini, bu durumda her zaman için “alan” değil “veren” olacağını, söyledi.(RODOP RÜZGARI)
 
 
  
1474 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın