• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam215
Toplam Ziyaret5374225
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
YENİ BATI TRAKYA DERGİSİ TEMMUZ SAYISINDA FERRUH ÖZKAN’LA YAPTIĞI RÖPORTAJA YER VERDİ
YENİ BATI TRAKYA DERGİSİ TEMMUZ SAYISINDA FERRUH ÖZKAN’LA YAPTIĞI RÖPORTAJA YER VERDİ
 
Genel yayın yönetmenliğini gazeteci Süleyman Sefer Cihan’ın yaptığı Yeni Batı Trakya dergisi Temmuz ayı sayısında 2 sayfasını YUNTÜRK Genel başkanı Ferruh Özkan’a ayırdı.
 
Genel Başkan Ferruh Özkan’ın Batı Trakya davasında anılarını ve karşılaştıklarını kamuoyu ile paylaştığı 22 Temmuz 2013 tarihli TRAKYA'NIN BATISINDA BİR ODA KARANLIK -4- köse yazısına yer veren dergi, BTTDD Zeytinburnu Şubesi ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü  iftarına davetli katılan  Ferruh Özkan ile yapılan röportajı da yayınladı.

  

Süleyman Sefer :  Sayın Başkan hayırdır nedir bu haliniz niye tepki verdiniz Genel Başkana?
 
Ferruh Özkan :  Süleyman bey taktir edersiniz ki bu akşam burada Spor kulübü ve derneğimizin Zeytinburnu şubesi bir iftar veriyor önemli bir gece de hep beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Şube Başkanlarımızdan bir davet alarak bu akşam düzenlenmiş olan iftar yemeğine katılmış bulunuyorum,bu geceler bizleri bir araya getirerek camiamızla bir arada olmak, arkadaşlarımızı görmek yöneticilerimizle sohbet etme fırsatınıda yakalamış oluyoruz.

Ben hemen şunu belirtmek istiyorum bu organizasyonda emeği geçenleri şube ve spor kulübü yöneticilerini ve Sayın Başkanları tebrik ediyorum geleneksel hale getirdikleri bu akşamki iftar yemeğini Allah kabul etsin ve nice yıllarda da devam etmesini temenni ediyorum.
 
Süleyman Sefer : Peki Sayın başkan biraz önceki konu neydi niye tepkiliydiniz anlatırmısınız?
 
Ferruh Özkan : Efendim etki tepki meselesi olsa gerek ha yeri burasımıydı derseniz tabiki hayır ama gelin görün artık toplum olarak yaşadıklarımız maalesef yer makam mevki gözetmeden reaksiyon gösterir hale geldik artık toplum olarak yaşadığımız haksızlıklar insanların haklarında yapılan dedikodular pis kokular ahlaka uymayan hal ve hareketler insanımızı çileden çıkarma noktasına getirmiştir.

Edirne'de yapılan iftar yemeğinde ki protokol konuşmalarında söylenenleri burada size söylememe gerek yok çok açık ve net bir şekilde fotoğraf ortada ne zaman adam oluruz diye düşünüyorum.Bu kafa ile gidersek herhalde biz göremeyiz.
 
Süleyman Sefer: Genel Başkana niye tepkiliydiniz?
 
Ferruh Özkan :  Estağfurullah Genel Başkanla her hangi bir problemim yok. Sayın Genel Başkan  Beni sizin yanınızda otururken sizinde vakıf olduğunuz gibi  bir dakika gelir misin diyerek davet etti bende kalktım gittim giderken baktım ki beni eski dönemlerde yöneticilik yapmış zatın yanına davet etmiş meğersem bende  genel başkana hitaben şunu söyledim ''Ben o adamla konuşmam o şer...sizin en önde gideni ve şere..izin en büyüğü yaşı seksen seksenbeş olmuş hala insanlarımız  arasında  fitne fesat gammazlama dedikodu şeytan ne verirse hepsini yerine getiriyor.'' adamda ne ararsan var.
 
Süleyman Sefer : Tepkin Genel Başkana değil demek o muhtereme miydi?
 
Ferruh Özkan :  Süleyman bey Allah aşkına ne muhteremi ya  adamın işi meğersem yıllarca  yaptıkları bu söylediklerimin yanında hiçbir şey değilmiş,neyse esas konuyu merak ediyorsunuz hemen özetliyeyim bizden başka da kimse kalmadı sahada .
 
Bu zat, Bu şeytan bu iblis,  şube başkanımızı arıyor ve ve diyorki: ''İftara Ferruh Özkanı davet etme işte o şöyle böyle falan filan diyerek ve bana işte bilmem kim talimat verdi şube başkanına sen söyle.''

Sayın Şube Başkanımız da bana tel açıp durumu izah ediyor ve daveti yapıp davetiyeyi de gönderiyor. Yani kısaca sizin anlayacağınız konu bu şekilde  başlıyor .

Tabi bende kısa bir araştırmadan sonra konuya daha yakından vakıf olabildim kimsenin talimat falan verdiği yok adam yıllarca entrika peşinde koşmuş her halde bir söz var ya  cenazem kalabalık olsun diye yapıyorum bu işleri ,ama bu şekilde kalabalık olmaz.

Biliyorsunuz Genel başkanlığım döneminde Eski Başkanların Yunanistan’a giriş yasakları olanların yasaklarının kalkması için   girişimde bulunmuştum.

Bu zat ta yasağı kalkanlardan ve 69 yıl sonra  Yunanistan’a gidenlerdendir.

Ha yeri gelmişken Bazıları da biz yasağımızın kalkmasını istemiyoruz , sen kim oluyorsun da bizim için uğraşıyorsun dediler.

Bende kendilerine  tepe tepe kullanın diyorum omuzlarında general rütbesi gibi taşıyorlar her halde.
 
Süleyman Sefer: Peki genel Başkan  ne yapmak istedi  aranızımı  mı bulmak için çalışıyordu?
 
Ferruh Özkan :  Ara bulunacak bir durum olduğunu sanmıyorum genel başkanlık sıfatının gereğini yapmaya çalışıyordur.

Ha varsa beraber bir tezgah kurdukları bir şey diyemem sizde bilirsiniz ''işkilli g...  fingirdermiş'' buda bir gerçek.

Benim kanaatim Sayın Genel Başkan bu konuyu iyi bildiğini düşünüyorum, bildiğinden dolayı veya zan altında kalmışta olabilir çünkü bahsettiğimiz adam entrikacının en büyüğü Genel Başkanı’ da katmıştır bu işin içine bilemeyiz dolayısı ile Sayın Genel Başkan  hazır burada iken bu işe de bir neşter atayım demiş olabilir.

Ben şunu söylemek istiyorum artık hepimiz aklımızı başımıza almalıyız bakın Edirne’de ki iftarda  ne durumda olduğumuzu dünya alem gördü kim olursa olsun artık acımasız olmak zorundayız içimizi temizlememiz lazım verilen mesajlar bunu emrediyor.

Bir gün birileri çıkar ve gereğini yapar bizde bakarız.

Belki Genel Başkan uzun aradan sonra tekrar Başkanlıktaki ısrarı bazı şeyleri görmüş olması geçmişte yapamadıklarını yapacak umudunu taşıması ve kendisinin aynı zamanda siyasete yakın olması, ben inanıyorum onun da bu entrikalarla  karşılaşmaması halinde yapamayacağı iş yoktur ben her zaman ki gibi kendisini her alanda destekliyorum.

Bana dese gel de bu konuyu bir konuşalım hemen giderim çükü o hepimizin Genel Başkanıdır.  Allah başarılarını daim etsin
 
Süleyman Sefer: Sayın Başkan gördüğüme göre çok mütevazi davranıyorsun onlar sana senin düşündüğün gibi davranmadılar.

Yuntürk Derneğinin Resmi sitesinde bir köşede yazı dizisine başladınız  buradaki amacınız nedir?
 
Ferruh Özkan :  Süleyman bey çok geç kaldık buradan sonra bir hasta ziyaretimiz olacak bu konuyu başka bir zaman anlatsak olmaz mı?
 
Süleyman Sefer: İki cümleyle özetlersen sevinirim başkan üç haftadır okuyorum bu haftaki konuda ne var ve ne kadar sürecek?
 
Ferruh Özkan :  Ooo soru soru içinde oldu abi  sondan başlayalım ucu açık ,bu haftaki konu gündeme  dair biliyorsunuz Edirne iftarı ve amaç dediniz .Amaç Belli.Her şey bu iki kelimenin içinde .

Bakın size bir şey söyliyeyim  Süleyman bey bir defa hiç mütevazi değilimdir. Bu konularda 20 yılı aşkın süredir ders aldım. 40 yıla merdiven dayamış biri olarak ders aldığım hocamın yanlışları ve doğruları olabilir ben doğru olduğuna inandıklarımla hareket ediyorum.Pek tabi ki benimde hatalarım vardır ve olacaktır da çünkü iş yapanın hatası olur adam iş yapmıyorsa ne hatası olsun.

 Bende bir soru sorayım size yazılarımı okuduğunuzu söylediniz nasıl buldunuz, geçer not verebilir misiniz?  Yoksa ??!!
 
Süleyman Sefer : Yok canım çok güzel tebrik ediyorum büyük cesaret
 
Ferruh Özkan :  Mesela 10 üzerinden yazıya 5,5 geçer not verebilirmisiniz ?
 
Süleyman Sefer  :  Fazla eder ben 6 veririm ama cesaretinize 10+ veririm
 
Ferruh Özkan :  Çok teşekkür ederim. İyi geceler Hayırlı Ramazanlar
 
Süleyman Sefer :  Çok teşekkür ederim Başkan
 
Kaynak:Yeni Batı Trakya Dergisi 298.sayısı
   
  
3125 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın