• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam194
Toplam Ziyaret5372901
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
RUMELİ BALKAN FEDERASYONU VE YUNTÜRK HEYETİ BATI TRAKYA’DA KURUM VE KURULUŞLARI ZİYARET ETTİ.
RUMELİ BALKAN FEDERASYONU VE YUNTÜRK HEYETİ BATI TRAKYA’DA KURUM VE KURULUŞLARI ZİYARET ETTİ.

Rumeli Balkan Federasyonu Heyeti Merhum Dr.Sadık Ahmet törenlerine katılmak üzere gittiği Batı Trakya’da kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulundu.

Heyette Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan BÖLÜKBAŞI, Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Rıfat YAKUPOĞLU, Yönetim Kurulu üyesi Ayhan UYGUR,Hasan YENİCİLER,Ufuk SÜSLÜ,Sedat Aşkın UĞUR, RUBASAM Başkanı Mesut BAŞKIR, RUBASAM Yön.Kurulu Üyeleri Özcan PEHLİVANOĞLU(MHP MYK üyesi), Hasan YENİCİLER, Birol YILMAZLAR (Aynı zamanda Yüntürk Yönetim kurulu üyesi) ile Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Mustafa ERKAL , Anadolu Yakası Aydınlar Ocağı Başkanı Prof.Dr.İbrahim ÖZTEK,Federasyon Bulgaristan Temsilcisi Nurten REMZİ,Esenler Rumeli Derneği Adnan Bölükbaşı ve YUNTÜRK(Yunanistan Türkleri Derneği) Başkan Yard. Ehat CAN ve üyeler yer aldılar.

24 Temmuz 2013

GÜMÜLCİNE SEÇİLMİŞ MÜFTÜLÜĞÜ ZİYARETİGenel Başkan Ayhan BÖLÜKBAŞI:

Evladı Fatihan Diyarı 550 yıl Osmanlı Yönetiminde Bulunmuş Yunanistan'da, Batı Trakya'da Bir Başka Bölgemiz Nufüsunun %50 civarında Müslüman Türklerden Oluşan GÜMÜLCİNE Seçilmiş Müftüsü İbrahim ŞERİF Beyefendi Makamlarında Federasyon Heyetimizi Kabul etmişlerdir. Sayın Müftümüze Misafirperverlikleri için Teşekkürler Ediyoruz.

DEB PARTİSİ ZİYARETİFederasyon heyeti Yunanistan-Gümülcine'de Sadık Ahmet'in kurduğu Dostluk Eşitlik Partisini ziyarette bulunmuştur.DEB PATİSİ Başkanı sayın Mustafa ALİÇAVUŞ ve Yönetimine teşekkür ederiz.

BATI TRAKYA TÜRK ÖĞRETMENLER BİRLİĞİ ZİYARETİGenel Başkan Ayhan BÖLÜKBAŞI:

Batı Trakya GÜMÜLCİNE Türk Öğretmenler Birliği..!!!! Çok Önemli Sivil Toplum Örgütlerinden Biri Olan Öğretmenler Birliği Federasyon Yönetimimiz Heyeti Tarafından Ziyaret edilmiş, Yapılan Çalışmalar Hakkında Bilgi Alınmış, İşbirliği Hususlarında daha yoğun Ortak çalışmalar yapılabilmesi kararlaştırılmıştır. Sayın Sami TORAMAN ve Yönetimine Kabullerinden ve Misafirperverliklerinden Dolayı Teşekkürler Ediyoruz.

GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ ZİYARETİGenel Başkan Ayhan BÖLÜKBAŞI:

Batı Trakya GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ.!!! Federasyon Heyeti Olarak 1928 Yılında Kurulmuş Çok Önemli Sivil Toplum Örgütü ziyaret Edilmiştir.

1928 Yılından Beri Türk Kelimesi Var olan Bu Birlik Mahkeme Kararıyla Türk Kelimesi Kaldırılma Kararı Verilmiş Biz Türk'üz ve Müslümanız, Türklüğümüzden ve Müslümanlığımızdan Asla Taviz Vermeyiz Dediğinden Dolayı Başkan Kardeşimiz 2 ay Hapis Cezasına Çarptırılmıştır.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türk Kelimesinin Kaldırıması Kararının Doğru Olmadığına Karar vermiş Olmasına Rağmen Yunan Hükümetleri Bu Karara Uymamaya devam etmektedirler

Maalesef Bu Derneğimizin Çay Ocağıda Mühürlenmiş Durumdadır ve Her geçen Gün Çalışmalarını Zorlaştırmaktadırlar.

Lakin Başkan ve Yönetim Kurulu Çok Azimli ve Kararlı bir Şekilde Hizmetlerine Devam Etmektedirler.

Kabullerinden ve Misafirperverliklerinden Dolayı Başkan Sayın Koray HASAN ve Yönetimine Teşekkürler Ediyoruz.

25 Temmuz 2013

İSKEÇE SEÇİLMİŞ MÜFTÜLÜĞÜ ZİYARETİGenel Başkan Ayhan BÖLÜKBAŞI:

Rumeli Balkan Coğrafiyasında 550 yıl Osmanlı Hakimiyetinde Bulunmuş Yunanistan ve Yunanistan'ın Batı Trakya Bölgesinde Nufüsün %50'si Müslüman Türklerden Oluşan İSKEÇE'nin Seçilmiş Müftüsü Sayın Ahmet METE Beyefendi Federasyon Heyetimizi Makamlarında Kabul Etmişlerdir.

Sayın Müftümüze Misafir Perverliklerinden Dolayı Teşekkürler Ediyoruz.

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ ZİYARETİGenel Başkan Ayhan BÖLÜKBAŞI:

Batı Takya'da Türklerin ve Müslümanların Çok yoğun Yaşadığı İSKECE..!!!

Federasyonumuz Heyeti 1927 Yılında Kurulmuş Çok Önemli Sivil Toplum Örgütlerinden İskeçe Türk Birliği Ziyaret edilerek yapılan Çalışmalar Hakkında Dernek Başkanı Sayın Ahmet KURT beyefendi ve Yönetiminden Bilgi Alınmış, Federasyonumuzla İşbirliği Hususları Görüşülmüştür.

Dernek Başkanı ve Yönetimine Misafirperverliklerinden Dolayı Teşekkürler Ediyoruz.

Federasyon heyeti İskeçe’de İskeçe Türk Mezarlığında merhum Mustafa Hilmi ve Osman Nuri Fettahoğlu'nun kabirlerini ziyaret ettikten sonra İstanbul’a dönüş için hareket etti.

Dedeağaç’ta da kısa bir mola veren Federasyon heyeti gece geç saatlerde İstanbul’a vardı.
  
1895 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın