• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam192
Toplam Ziyaret5372899
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Rumeli ve Balkan camiası Rumeli Balkan Federasyonu’nun İftar Yemeğinde Buluştu
Rumeli ve Balkan camiası Rumeli Balkan Federasyonu’nun İftar Yemeğinde Buluştu

Rumeli Balkan Federasyonu’nun geleneksel iftarı İBB 1453 Sosyal tesislerinde yapıldı.

1453 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine, Rumeli Balkan Federasyonu’na bağlı 68 derneğin başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Eski Milli Futbolcu ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Saffet Sancaklı, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özcan Pehlivanoğlu,Kaymakamlar, Rodop eski milletvekili İlhan Ahmet,Bulgaristan Hak Ve Özgürlük milletvekilleri, Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Mustafa ERKAL , Anadolu Yakası Aydınlar Ocağı Başkanı Prof.Dr.İbrahim ÖZTEK,Üye Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri,Federasyon Bulgaristan Temsilcisi Nurten REMZİ, siyasi partilerin temsilcileri, Balkan ülkelerinden gelen davetliler, misafir sanatçılar, Yazar Ramis Çınar ve basın mensuplarının da hazır bulunduğu iftar yemeğine YUNTÜRK’ü temsilen Başkan yardımcıları Cem DURAN,Ehad CAN,Ahmet YILLAR,Süleyman KOŞAL, Hasan HASAN ve Yönetim kurulu üyesi Birol YILMAZLAR katıldılar.

İftar yemeğinde Rumeli Balkan Federasyonu Başkanı Ayhan Bölükbaşı’nın açılış konuşmasını yapmasının ardından Eski Milli Futbolcu ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Saffet Sancaklı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu davetlilere hitaben selamlama konuşmaları yaptılar.

Birlik ve Beraberliğinin güzel bir örneğinin yaşandığı iftar yemeğinde, Türkiye’nin farklı şehirleri ile yurt dışından gelen derneklerin yöneticileri birbirleriyle tanışarak, yaptıkları çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

İftar sonrası Rumeli Balkan Federasyonu ve üye Dernek yöneticilerinden oluşan bir heyet Genel Başkan Ayhan Bölükbaşı Başkanlığında 24 Temmuz Dr.Sadık AHMET’i anma törenlerine katılmak üzere Yunanistan-Batı Trakya’ya hareket ettiler.
  
1739 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın