• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret5338228
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Ufuk SÜSLÜ
TÜRKİYE PROXİ WAR/SAVAŞIN TAM MERKEZİNDE!
02/02/2016
TÜRKİYE PROXİ WAR/SAVAŞIN TAM MERKEZİNDE!

30.01.2016

 

 

Artık dostumuz var mı yok mu ayrımında değiliz, maalesef Rusya ve ABD el ele vermiş ülkemizi paylaşmaya kararlı bir strateji izliyorlar. Kendi kiraldıkları terör örgütleri ve terörist gerillalarıyla Türkiye de açıkcası ve aleni olarak cephe savaşı yapıyorlar. Cemil Bayık`ın dış basında ki açıklamaları dikkatle takip edildiğinde, Suriye`de ki PYD ve İŞİD faaliyetleri ve Esed`in Ruslara verdiği tavizlerin hedefinde Türkiye var. ABD adeta bir müttefik gibi değilde sinsice Ortadoğuda alan çalışmalarında bulunuyor. İran`la anlaşması ve Biden`ın Türkiye`ye gelmesinin ardında ne yattığını önümüzdeki hafta göreceğiz. Doğuda savaş yaşanıyor. PKK`nın elinde artık ABD teçhizatlarının varlığı oldukça açık bir şekilde medya da yer almaktadır. PYD hem ABD hem de Rusya tarafından destekleniyor.
 
Putin`in "Türkiye bedelini ağır ödeyecek" tehdidinin anlamı doğuda ve Suriye de sahneleniyor artık. ABD askeri ve teknolojik mühimmatının en kuvvetli delili Güneydoğuda belgelenmiştir. İnsansız ABD patentli askeri Dronu/uçağın PKK`nın elinde ne işi var. veya PYD nin buna ihtiyacı var mı? Türkiye`nin tezleri değilde neden bir terör örgütünün yardımı kabul edilmektedir? 
 
Türkiye 1. ve 2. dünya savaşları ve stratejileri yeniden düşünmeli, değerlendirmeli ve bölgede yeni bir dış politika, askeri strateji ve hedef belirlemelidir. Rus tehdidinin yanında artık resmen ABD tehdidi kendini göstermektedir. ABD, emperyalist yayılmacı politikasına Türkiye`ye kurban edecektir. Ruslar Lazkiye de sıcak denizlere inmiş ve ve cephe oluşturmuştur. Bu Rusların neredeyse 300 yıllık hayalinin gerçekleşmesi anlamına geliyor. Maalesef Türkiye ve AB özellikle İngiliz-Fransız cephesi bilerek bunu görmezden geldiler. 1930 `larda Batının Rus yayılmacılığı hassasiyeti soğuk savaşın bitiminde resmen körelmiştir. 
 
Adeta Batı-ABD ve Rusların gizli ittafakına şahit oluyoruz. Sahanın Türkiye olması ise oldukça düşündürücüdür.
 
 
Ufuk Süslü
Sosyal Psk. PhD

 1238 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

"ÇUKUR"! DA SREBRENİTCA`YI YAŞAMAK - 17/07/2015
"ÇUKUR"! DA SREBRENİTCA`YI YAŞAMAK
Zoraki oyuna dâhil olmak. - 16/03/2015
Zoraki oyuna dâhil olmak.
IRAK ANADOLU “ SANCAK “ - 02/03/2015
IRAK ANADOLU “ SANCAK “
TÜRK BANKACILIĞINDA RUMELİ İZLERİ - 17/02/2015
TÜRK BANKACILIĞINDA RUMELİ İZLERİ
ÇUKUROVA`DA İZ BIRAKAN RUMELİ DEVLET ADAMLARI - 16/01/2015
Beş Ocak günü Adana için oldukça anlamlıdır. 4 yıl 6 ay süren bir işgal ve esaretten kurtuluş günüdür 5 Ocak. Her ne kadar İstanbullu olsam da doğduğum yerdir,
BALKANLARDA MEVLEVİLİK - 21/11/2014
BALKANLARDA MEVLEVİLİK