• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam195
Toplam Ziyaret5372902
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

MÜZAKERE SONRASI KIBRIS

MÜZAKERE SONRASI KIBRISMÜZAKERE SONRASI KIBRIS

Kısa bir hatırlatma Kıbrıs’ta tüm şer güçler Derviş Eroğlu seçilmesin diye uğraştı ve kim olursa olsun Eroğlu olmasın blok’u bu AKINCI denilen zatı seçti, ikinci turda bunda ittifak ettiler.

Bu eskinin Talat döneminin devamı gibidir ama “gelen gideni aratır” sözü de çok doğru bir laftır. Tezahür etmiştir. Kıbrıs’ta şimdi rey verenlerde dâhil destekte bulunanlar bu garabetten nasıl sarfı nazar edecekler, nasıl kurtulacaklar arayış içindedirler.

Çözümü illa ki vardır, tabi hukuk içerisinde kalmak kaydıyla ilgililer bir çözüm bulacaktır. Biz yinede aklımıza geleni paylaşalım dünya da ki Anayasa yapıcıları Anayasalara da yazmasalar da seçilmiş Başkan’ın nasıl değişeceği, geri çağırılacağı veya Emredici Vekâlete muhalefetten sebep nasıl azil edileceği konularında çalışmışlar çeşitli müktezalar (hukuki fikirler) üretmişlerdir. Birisinden bir yerden başlamak lazımdır. Bu işin AKINCI ile gitmeyeceği veya bizim istediğimiz yere yanaşmayacağı çok açıktır.

Kıbrıslı insanlarımıza Batı Trakya turları organize edelim; Hem de AB’nin gözü önünde Yunan’ın insafına bıraktığımız Batı Trakya Türklüğünün halini pür melalini bir gösterelim;
 • Türk okullarının Fiziki bakımsızlıkları,
 • Öğretmenlerin yetersizlikleri,
 • Okullarda ki müfredata ve Türk dili saatine müdahale,
 • Türkçeyi hileli engelleme teşebbüsleri,
 • Ekonomik izolasyon,
 • Medeni bir şekle sokulmuş tehcir politikası,
 • Vakıf mallarını (Arşivleri karartarak) gasp etmek,
 • Yüksek emlak vergileri tahakkuk ettirerek Türk malları üzerine icrai tedbirlerle çökmek,
 • Müftülük seçimlerine mani olmak,
 • Müftüler meclisini oluşturmamak,
 • Batı Trakya Türklüğünün hukuki özerkliğini tanımamak,
 • Dini yapılarımızı Taverna, Meyhane gibi saygısızca kullanmak,
 • Cami ve Medreselerimize bir çivi dahi çaktırmamak,
 • Dernek tabelalarında Türk ismini kullandırmamak,
 • Bölgede devamlı göç sebepleri çıkartmak,
 • Üyesi olduğu AB’ye göz göre göre yalan beyanda bulunup bizde Türkler değil, Müslümanlar yaşamaktadır, dilleri de Müslümancadır diyebilmektedir, arsız palikarya.
Neydi eskiden Kıbrıs ve Batı Trakya meselelerimiz birlikte düşünülürdü, aynı dergilerde birlikte okunurdu, birlikte tasarlanır, uygulanırdı.

Bu işlerin eski adamlarının seslerine kulak verelim Batı Trakya’dan Ahmet Aydınlı’yı dinleyelim, Yeşil Ada dergisinde haykıran Nevzat Karagil rahmetlilerin çizdiği yoldan gidelim. Bu güne değin bir arpa boyu yol alınmadıysa bu millet midir suçlusu, yoksa sorumlu diplomat, general okumuş rütbeli, cüpbeli allamelermidir, işleri profesyonel dernekçilik olanlarmıdır, buyrun konuşalım???

Sayın Cumhurbaşkanımız artık savunma pozisyonundan çıkıyoruz derken ne demek istemiştir. Bu güne kadar bu bölgesel politikaların bu çıkmazlarda tıkanmasına sebep olan kişilerin erdem gösterip bu konumlarını boşaltmaları gerekmektedir. Kimlerin mesela Haymatloz geldiği bu ülkede han, hamam, apartman sahibi olmak için bölge siyasetini istismar eden dernekçi, siyasetçi, vakıfçı ve particilerin. Şimdilik sıfatlarıyla yetinelim, anlamazlarsa adlarını da yazarız. Yeter beyler Batı Trakyadan da Kıbrıstan da paradan başka bir şey düşünmeyen beyinlerinizin kumanda ettiği ellerinizi çekin…

Yunan ve Rum arsızdır (greek)’tir, hırsızdır, hep çalar, önce Teselya’yı (Bizim SILA’mızı) çaldılar, sonra Ege Makedonyasını, sonra Batı Trakya’yı ve en sonra Ege adalarını tek mermi atmadan bin bir entrika ile çaldılar, Kıbrıs’ta bir çöp dahi vermeyiz bu palikaryaya, o da durmaz mart kedisi gibi soysuzun hedefi bilinsin ki İstanbul’dur.

Bize düşen bu tavizler manzumesini, bu makarayı geri sarmak diplomasinin ve Kifayetsiz beyinlerin bıraktığı mecraları ele geçirmek, Anladıkları dilden konuşmazsak Genel Kurmay Başkanınızı tamamen bizim olan Kardak kayalıklarına çıkarmazlar. Bu komutanın bir cengaver pilotu yokmuydu dümeni kilitlenmiş uçağını kazara teröristlerin barındırıldığı ama Yunanın hep red ettiği Lavrion kampına düşürtemedi??? Sizleri de Snu Tzu çarpacak beceriksiz beslemeler. Omuz haraketleri anlıktır, zamanlamasını kaçırdıktan sonra bir anlam ifade etmez. Saratoga, Muavanet meselesini ders olarak okumuyormusunuz yoksa??? 

Unutmayınız ki; tarih bir kez daha Akdeniz de çıkan doğal gazın Avrupa’ya nakli için Batı Trakya’dan geçme coğrafik mecburculuğu ile iki önemli meselemizin aynı platformlarda çözülmesini emretmektedir. Ben Pelask’ım MÖ 3 binde Sıla dediğim yere gelmişim, Greek 2 binde Moraya gelmiş. geldiği yer Mısır ve deniz, onu geldiği yere kadar kovalamaz bu politikaları işlemezsek biz SAKA’lara yazıklar olsun.

Biz unutsak da tarih unutturmuyor. Coğrafyamız, Kaderimizdir. 

Te Sıla bre, Teselya bekle er yada geç ama illaki geleceğiz….


YALÇIN KOÇAK

Yorumlar

Batı trakya yüzkaraları     04/02/2017 22:54

Ey Batı Trakyalı asil Türk Çocukları! Er kişi olun da çıkın meydana haykırın bildiklerinizi dökün bağırsaktaki mikropları temizlensin bu dava. Bakanınız hangi faydayı sağladı davanıza? Oy almak için kapınıza geldikçe medet umdunuz ama sonuç ne oldu? Kimden hangi intikamları aldılar? Siyaseten dernek baskanina yenilen dernege katki saglar mi? Herkes birbirini 250gr da tuttu daima uyanin bree!
Misafir - Süleyman Askeri

Hakikatler     04/02/2017 21:24

Türkiye'de önemli bir makamda bulunan kişi Fetöcüler bile onun sözünü dinlerdi bu kişi kimdir? Yunanistandan burs almis midir? Batı trakyada cemaat baskani akrabasi var midir? Eski fetöcü konsolosla bağlantıları neydi? Batı trakya davasindan neden intikam almaktadir? İngiliz pasaportlu aile fertleri hangi kurumlardadir? Çalıştığı kurumlardaki belge ve arşivleri kimlerle paylaşmaktadir?
Misafir - Eşref Paşa

     03/02/2017 22:35

Batı TRAKYA'da hiç bir güç bu gün var olan düzeni değiştiremez nedenine gelince; Batı TRAKYA bir mıknatıs gibi çalışmakta hem çekiciliği hem de iticiliği vardır bu iki durum arasında çok önemli kişiler çeşitli görevlerle etki yapmaktadırlar yaptıkları etkilerlen insanlarımıza her türlü yakıştırmayı tabiri caizse vatan haini dahi ilan edebilirler. Örnek Ahmet Aydınlı'ya yapmadıkları kalmamıştır detaylara girmeme gerek yok Süleyman Sefer'e,Hasan Bekiroğlu'na,daha kimler kimler keza batı trakya'da insanlarımızın anavatana gelmelerinin engellenmesi vs bu günde aynen devam eden bir sistem olması bizleri davadan vazgeçiremez ve bu işe kendimizden başlamak mecburiyetindeyiz. Kim nasıl nerede başlaması gerekiyorsa ben varım sizde varsanız çıkın ortaya temizliği beraber yapalım HODRİ MEYDAN
Misafir - hasan molla

     02/02/2017 15:28

Yazar fevkalade güzel özetlemiş ama ne yazarsa yassın biz bildiğimizi yaparız biz bir defa alışmışık yan gelip yatmaya ne yapalım yani şimdi kalkıp ta kurduğumuz düzeni bozacağız bereket versin bu düzenlen çocuklarıda yetiştirdik şimdi sıra torunlarda Sayın Koçak abim boşuna üzme kendini hem sen nerden çıktın durup dururken bizim rahatımızı bozma
Misafir - hasan molla

YORUM      02/02/2017 14:55

Sevgili YUNTÜRK sosyal medya takipçileri hepinizi selamlarken SAYIN KOÇAK ın kaleme aldığı bu yazısını bir günde altı defa okudum ve hala okumak istiyorum bizi ancak, bize bu kadar anlatabilen eksiği var fazlası yok bu yazı çok ama çok mesajlar veriyor cevap vermek amacında değilim bu yazı üzerine öz eleştiri ve bazı bilinmeyen gerçekleri söylemenin geldiğine inanmaktayım yarın ola hayrola sevgiyle
Ferruh ÖZKAN (Genel Başkan)

HANGİ BATI TRAKYA HANGİ KIBRIS     01/02/2017 18:29

HANGİ BATI TRAKYA HANGİ KIBRIS DERNEKİ SORUNLARA EĞİLİYOR HEPSİ ANKARADAN MAAŞBEKLİYOR ODA OLMASA ÇOĞU DÖNEK OLUR.
Misafir - Mehmet Alioğlu

Batı Trakya     01/02/2017 17:19

Yıllardır orada azınlık hakları deyip duruyoruz, hep daha kötüye gidiyor. Orada herkes işine geldiği gibi yaşıyor. Koltuğu kapan yapışıyor, kimse düzen değişsin istemiyor. Düzülenin hali ortada..
Misafir - Sami Yusuf

dernekler     01/02/2017 09:48

çok güzel ifade etmişssiniz.Dernekler mamarika peşinde ve milletin derdi onları ilgilendirmiyor.Dikkat edin hep aynı kişiler bir klika kurulmuş aynen devam ediyor.
Misafir - Ömer Yusuf