• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam194
Toplam Ziyaret5372901
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'tan Şeyh Bedrettin mesajı

Sizin bölgenizden çok değerli bir insanın olduğunu biliyorum, ona karşı büyük saygım vardır ki o da Şeyh Bedrettin'dir. Türk ve Yunan'dı.
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'tan Şeyh Bedrettin mesajı


Çipras, Türklerin yaşadığı bölge olan Gümülcine Kozlukebir Belediyesine bağlı Sirkeli köyünü ziyaret ederek dikkat çeken açıklamalar yaptı...

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türklerin yaşadığı bölge olan Gümülcine Kozlukebir Belediyesine bağlı Sirkeli köyünü ziyaret ederek dikkat çeken açıklamalar yaptı.
 
Azınlıkça.gr'nin Yunan Resmi Devlet Haber Ajansı ANA'dan aktardığı haberine göre Çipras, "Bölgeniz Trakya'yı tanıdığımı belirtmek isterim. Benim annemin annesi Edirne'nin hemen dışında bir köyde doğmuş ki bu da benim Trakya'ya ait köklerim olduğunu göstermektedir" dedi.
 
Başbakan Çipras'a Batı Trakya ziyaretinde İçişleri Bakanı Kurumblis, milletvekilleri Mustafa Mustafa, Ayhan Karayusuf, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet eşlik etti.
 
Yunanistan Başbakanı Çipras, Batı Trakya'da yaşayan Türklere şunları söyledi:
 
"Sizin bölgenizden çok değerli bir insanın olduğunu biliyorum, ona karşı büyük saygım vardır ki o da Şeyh Bedrettin'dir. Türk ve Yunan'dı. Ancak her şeyden önce Trakyalılık kökenine karşı saygısı vardı. Dindardı. Ancak haksızlıklara karşı, Trakya halkının kamusal çıkarlarını korumak için sonuna kadar mücadele etti ve hayatını verdi. Bir insan ki, bazı kişilerin kendi varlıklarını güçlendirmek için aramıza koyduğu mesafeleri kaldırdı. Bu insan örneğimiz olmalı. Hep beraber, bütün gücümüzle çalışmalıyız ki öbür sefere buraya geldiğimde ki geleceğim, Atina'daki Megaro Maksimu ile köyünüz arasındaki mesafe daha da azalsın."
 
Türkiye'ye ve bölgedeki diplomatik misyonuna da dikkat çeken mesaj gönderen Çipras, “Ben ve hükümetim hiç kimseye ve hiçbir yabancı makama Yunan vatandaşları üzerinden oyun oynamasına müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Çipras, konuşmasından sonra İskeçe'de bir okulun açılışına geçti daha sonra da Gümülcine Fuarı'nın açılışına katılarak halka hitap etti.


 

Şeyh Bedrettin Kimdir? Şeyh Bedrettin İsyanı - İlber OrtaylıYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın