• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam227
Toplam Ziyaret5374237
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

T.C. Gümülcine (Komotini) Başkonsolosu Akıncı Eyalet Başkanı Metios’u ziyaret etti

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Doğu Makedonya - Trakya Eyalet (DMT) Başkanı Hristos Metios’u 23 Kasım Çarşamba günü makamında ziyaret etti.


T.C. Gümülcine (Komotini) Başkonsolosu Akıncı Eyalet Başkanı Metios’u ziyaret etti


Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Doğu Makedonya - Trakya Eyalet (DMT) Başkanı Hristos Metios’u 23 Kasım Çarşamba günü makamında ziyaret etti.Metios görüşme sonrası yaptığı açıklamada ziyaretten dolayı Başkonsolos Akıncı’ya teşekkür etti. Metios, yapılan görüşmede kış aylarında Meriç nehrinde yaşanan su taşkınlıklarına karşı yapılabilecek işbirliğinin ele alındığını belirtti. Bunun yanında turizm konularında atılabilecek ortak adımlar ve ekonomik işbirliği konularının ele alındığını söyleyen eyalet başkanı Metios; yaz aylarında bazı bölgelerde etkili olan sivrisineklerle mücadele konularının ele alındığını kaydetti.
 
Yeni göreve başlayan Hristos Metios’a başarı dileklerinde bulunan Başkonsolos Ali Rıza Akıncı görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Sayın Hristos Metios’a yeni görevinden dolayı bir nezaket ziyareti gerçekleştirdim. Kendilerini tebrik ederek başarı dileklerinde bulundum. Özellikle ekonomik işbirliği alanında verimli bir görüşme yaptık. Bulunduğumuz bölgenin 350 kilometre doğusunda Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul yer alıyor. Türkiye’nin aynı zamanda en önemli ekonomik bölgesi. Bu potansiyelden bölgenin ekonomik çıkarları ve gelişmesi adına daha fazla yararlanabileceğini düşünüyoruz. Müteveffa sayın Yorgos Pavlidis’in de çok üzerinde durduğu 72 saatlik vize muafiyeti uygulamasının bölgeye ciddi bir canlılık getireceğini düşünüyoruz. Görevine yeni başlayan Edirne valimiz de ilişkileri geliştirme konusunda son derece istekli. Karşılıklı ziyaretlerin geliştirilmesi ve arttırılması yolunda, bütün bu konuların daha somut bir şekilde görüşülebileceğini ve alt başlıkların ele alınabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.
 
Başkonsolos Akıncı’nın Eyalet Başkanı Metios ile görüşmesinde Eyalet Başkan Yardımcısı Önder Mümin ve eski Eyalet Başkan Yardımcısı Mustafa Katrancı hazır bulundu.


Kaynak: http://www.gundemgazetesi.com/haber/detay/2322

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın