• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam283
Toplam Ziyaret5352632
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yunanistan'ın EXPO oylamasında İzmir'e oy vermeyeceği yönündeki açıklamaları üzerine, Atina Belediye Başkanı Yiorgos Kaminis'e mektup yazarak, Yunan Hükümeti'nin EXPO ile ilgili kararını yeniden...

Kocaoğlu'ndan Atina Belediye Başkanına Expo Mektubu
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yunanistan'ın EXPO oylamasında İzmir'e oy vermeyeceği yönündeki açıklamaları üzerine, Atina Belediye Başkanı Yiorgos Kaminis'e mektup yazarak, Yunan Hükümeti'nin EXPO ile ilgili kararını yeniden...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yunanistan'ın EXPO oylamasında İzmir'e oy vermeyeceği yönündeki açıklamaları üzerine, Atina Belediye Başkanı Yiorgos Kaminis'e mektup yazarak, Yunan Hükümeti'nin EXPO ile ilgili kararını yeniden gözden geçirmesi konusunda 'aracı' olmasını istedi.

Yunanistan'ın EXPO oylamasında İzmir'e oy vermeyeceği yolundaki haberler üzerine harekete geçen Başkan Kocaoğlu önce Yunanistan'ın İzmir Konsolosu ile görüştü ardından da Atina Belediye Başkanı Kaminis'e mektup yazdı. Kocaoğlu mektubunda şöyle dedi :

"İzmir ve Atina; bir elmanın iki yarısı gibiyiz. EXPO gibi çok önemli bir organizasyonda birbirimize omuz vermememiz düşünülemez. Sizden ricam şudur: Yunan Hükümeti'nin EXPO ile ilgili kararını yeniden gözden geçirmesi konusunda lütfen aracı olun. EXPO için atacağınız adımın, Türk- Yunan dostluğunu çok daha anlamlı kılacağını anlatın herkese. İzmir'e verilecek desteğin, Ege'yi 'barış denizi' haline getirme çabalarına sağlayacağı katkıyı söyleyin. Temsil etmekten onur duyduğum, barışa ve kardeşliğe inanan 4 milyon İzmirli adına sizden bunu talep ediyorum. Unutmayın; barış emek ister ."

'ATİNA VE YUNAN ADALARI OLUMLU ETKİLENİR'

İzmir'in böylesine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmasıyla, hem Atina'nın hem de Yunan adalarının ekonomik anlamda çok olumlu etkileneceğini kaydeden Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti :

"Evet, Kasım ayındaki oylama sonunda EXPO 2020'yi kazanmayı çok istiyoruz. Eğer bunu başarabilirsek, dünyanın en büyük spor organizasyonu olimpiyatları başarıyla düzenleyen Atina'nın tecrübe ve bilgisine çok ihtiyacımız olacak."
 
(DHA)


1141 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın