• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam286
Toplam Ziyaret5352635
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Başkonsolostan Etso'ya İşbirliği Çağrısı

Türkiye Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odasını (ETSO) ziyaret etti.

Başkonsolostan Etso'ya İşbirliği Çağrısı
 
Türkiye Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odasını (ETSO) ziyaret etti. Başkonsolos Tuğrul Biltekin iki bölge işadamlarının işbirliğini arttırmak amacıyla iki ülke arasında ticaret yaplamalrını arzu ettiklerini söyledi.

Başkonsolos Tuğrul Biltekin ETSO Yönetim Kurulu Başkanı ile Meclis Başkanına ve ETSO Meclisi'nin yeni görevlerini tebrik ederek başarılar diledi. İki günlük ziyaret programı kapsamında memleketi Edirne ve Kırklareli'ni ziyaret edeceğini belirten Başkonsolos Biltekin, görev bölgesinin Yunanistan'ın Selanik şehrinde 14 vilayeti kapsadığını ifade etti.

BAŞKONSOLOSTAN KARDEŞ ŞEHİR TEKLİFİ


Görev bölgesi çerçevesi içerisindeki bir Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nı kardeş şehir yaparak iki bölge işadamlarının işbirliğini arttırmak istediklerini de sözlerine ekleyen Başkonsolos Biltekin: "Yunanistan'da yaşanan ekonomik krizden sonra yeni yapılanma da ciddi iş yapan işadamları daha ön plana çıktı. Bu işadamları ile Edirneli işadamlarımızın işbirliğine girerek ticaret yapmalarını isteriz. Bu konuda Selanik Başkonsolosluğu olarak her türlü desteğe hazırız" dedi.

Selanik Başkonsolosluğu'nda Ticaret Ateşesi de olduğunu ifade eden Başkonsolos Biltekin: " Selanik Başkonsolosluğu'nda iki yıldır görev yapıyorum. Bu süre zarfında Ticaret Ateşemiz ile birlikte edindiğimiz tecrübeleri ve bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz" diye konuştu.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkonsolos Biltekin'in Edirneli işadamları için büyük şans olduğunu söyledi. Selanik pazarının Edirne ve bölge adına önemli pazar olduğunu ifade eden Zıpkınkurt, "Selanik bölgesinde bulunan fırsat sektörleri belirlemek ve onlara ulaşmak için sizlerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak isteriz" şeklinde konuştu.

Ziyaret esnasında Meclis Başkanı Mehmet Eren, Meclis Başkan Yardımcısı Çetin Kürkçü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cavit Duvan da hazır bulundu


1222 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın