• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam283
Toplam Ziyaret5352632
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan Türkiye’nin yüzer hastanelerinden rahatsız oldu. Yunan Parlamentosu milletvekilleri Dimaras ve Adamidas meclise verdikleri soru önergesinde yetkili bakanların bu konuda ne düşündüğünü sordular.


Yüzer hastaneler Yunanistan’ı rahatsız etti!!!

Yunanistan Türkiye’nin yüzer hastanelerinden rahatsız oldu. Yunan Parlamentosu milletvekilleri Dimaras ve Adamidas meclise verdikleri soru önergesinde yetkili bakanların bu konuda ne düşündüğünü sordular.

Dimaras ve Adamidas soru önergelerinde; Türkiye’nin Ege’ye yüzer hastaneler indirmeye hazırlandığını, bunların son teknoloji ile donatıldıklarını ve Türklerin Ege adalarında oturan vatandaşların sağlık sorunlarından faydalanmaya çalıştıklarını belirttiler.

Önergede;

Yunanistan’da sağlık alanında durumların daha da kötüye gideceği tahmin edilmekte, yüzer hastanelerin 200 yataklı olduğu, acil durumlar için helikopter pistinin yer aldığı, ameliyathanelerin, yoğun bakım ünitelerinin ve hatta böbrek hastaları için diyaliz makinelerin dahi bulunduğu görüşlerine yer verilmektedir.

Milletvekillerinin verdiği soru önergesinde; geçen yıl 180.000 turistin Türkiye’de tedavi gördüğü, 2017 yılına kadar bu rakamın 400.000 olacağı ve bütün bunların Türk ekonomisine büyük katkı sağladığı belirtilmekte ve T.C. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu hakkında şu ifadeler kullanılmaktadır:

“Türk sağlık sisteminin genişletilmesine öncülük etmektedir ki kendisi de Komotini-Gümülcine’lidir. Müezzinoğlu, Yunanistan’daki durumları çok iyi bilmekte ve bu konuda milli sağlığa yatırım yapmaktadır. Bu beyefendi geçmişte Batı Trakya’daki Türk Azınlığı’nın haklarının çiğnendiği yönünde beyanatlar vermişti.”

Soru önergesinin son kısmında ise yetkili bakanlara şunlar sorulmaktadır:

1. 1.Komşularımızın bu durumu sizde rahatsızlık yaratıyor mu?

2. Türklerin Ege’de bu sefer savaş gemileri ile değil de yüzer hastanelerle ortaya çıkma planları konusunda Yunan Hükümeti ve özellikle de Sağlık Bakanlığı ne yapmayı düşünüyor?

3. Müezzinoğlu’nun Yunan karşıtı beyanları sizleri ilgilendiriyor mu? Eğer ilgilendiriyorsa, nasıl tepki göstermeyi düşünüyorsunuz?

(rodoprüzgarı)


1193 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın