• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam288
Toplam Ziyaret5352637
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

13.09.2013 Cuma günü öğleden sonra, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Asbaşkanlarından sabık milletvekili Avukat İlhan Ahmet ve yine sabık milletvekillerimizden Dr. Çetin Mandacı, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanlığı’na ........

İLHAN AHMET ile ÇETİN MANDACI DANIŞMA KURULUNDAN İSTİFA ETTİLER
DUYURU
 
Gümülcine, 16.09.2013

13.09.2013 Cuma günü öğleden sonra, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Asbaşkanlarından sabık milletvekili Avukat İlhan Ahmet ve yine sabık milletvekillerimizden Dr. Çetin Mandacı, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanlığı’na bir dilekçe göndererek, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Asbaşkanlığı görevlerinden feragat ettiklerini beyan eden bir mektup göndermişlerdir.

Mektup aynen ekte olduğu gibidir: 

 
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI DANIŞMA KURULU
 
Danışma Kurulu Başkanlığına,
                                                                             Gümülcine 13-09-2013

 Son dönemdeki bazı yanlış anlaşılmalar ve yorum farklılıklarından ötürü Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu’nda huzursuzluklar ve anlaşmazlıklar yaşandığı Azınlık kamuoyunun malumudur.

 Azınlığımızın hak ve çıkarlarının korunması ve ilerletilmesinde önemli bir işlevi bulunan ve Azınlığımızın en üst düzey istişare organı olan Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu hiçbir surette kişisel anlaşmazlıklarla yıpratılmaması gereken güzide bir kurumdur.

 Evvelce çeşitli söylem ve hareketlerimizle defalarca vurguladığımız üzere, her Azınlık ferdi için olduğu gibi, bizim için de Batı Trkaya Türk Azınlığı’nın gerçek dini önderleri Azınlığımızın kutsal camilerimizde hür iradeleriyle seçtiği seçilmiş Müftülerdir.

 Bu gerçeği bir kez daha teyit ettikten sonra, Azınlığın birlik ve baraberliğinin pekişmesi ve ciddi sorunlarla karşı karşıya olan Azınlığımızın dikkatinin kısır anlaşmazlıklarla dağıtılmaması adına Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Asbaşkanlığı görevlerimizden feragat ettiğimizi belirtir, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu toplantılarına bundan sonra üye sıfatıyla katılacağımızı Azınlık kamuoyuna saygıyla duyururuz.
 
Avukat İlhan Ahmet                                               Dr. Çetin Mandacı
Sabık Milletvekili                                                     Sabık Milletvekili
 
 


Kaynak:Trakyanın Sesi Gazetesi978 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın