• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam308
Toplam Ziyaret5352280
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan heyeti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i makamında ziyaret etti.

Yunanistan Heyetinden Başkan Gökçek'e Ziyaret

Selanik Belediye Başkan Yardımcısı Pengas Spyridon, belediye bürokratları, Yunanlı iş adamları ve gazetecilerden oluşan Yunanistan heyeti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i makamında ziyaret etti.

Türk Hava Yolları'nın davetlisi olarak Ankara'da bulunan Selanik Belediye Başkan Yardımcısı Pengas Spyridon ve beraberindeki heyet, Ankara Büyükşehir Belediye'sinin deneyimlerinden yararlanmak ve özellikle Selanik ile Ankara arasında turizmin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Başkan Gökçek'e konuk oldu.

Selanik'ten gelen konukları Ankara'da görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Başkanı Gökçek, Ankara'ya ilk defa geldiklerini öğrendiği heyetin Başkent'i beğenerek, güzel hatıralarla ayrılmalarını ümit ettiğini söyledi.

Selanik'in çok miktarda Osmanlı mirasına sahip bir kent olduğunu hatırlatan Selanik Belediye Başkan Yardımcısı Pengas Spyridon, Atatürk'ün'de Selanik'te doğduğuna dikkat çekerek işbirliği için çok sayıda ortak neden bulunduğunun söyledi.

Marka bir şehir olması nedeniyle özellikle Başkent Ankara'ya geldiklerini vurgulayan Spyridon, Selanik ile Ankara arasındaki turizm, ticari, kültürel ilişkileri geliştirmek hem de Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin deneyimlerinden yararlanmak isteklerini söyledi.

Ankara ile ilgili ilk izlenimlerinin çok olumlu olduğunu ifade eden Sydrion, Ankara'yı çok gelişmiş, düzenli, önemli sorunlarını çözmüş bir şehir olarak gördüğünü belirtti. Başkan Gökçek konuk heyete Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara'daki projeleri ile ilgili bilgiler verdi.

Özellikle Başkent'te uygulanan ve kentin çehresini değiştiren kentsel dönüşüm projeleri, dev rekreasyon alanları ve trafiğin nefes almasını sağlayan projeler hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Ankara'da uygulanan sosyal ve kültürel projelere de değinen Başkan Gökçek, Selanik belediyesi ile her konuda işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Daha sonra Başkan Gökçek ve Konuk Başkan Yardımcısı Spyridon, karşılıklı olarak birbirlerine günün anısına birer armağan verdiler. Konuk heyet ziyaretin ardından belediyenin sosyal ve kültürel proje alanlarını gezdi.

 

(İHA)861 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın