• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam294
Toplam Ziyaret5352266
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

"Yunanlı gurur yapmasaydı, Sakız Adası'ndaki yangını biz söndürürdük"

Sakız Adası Gururdan Yandı

İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Sakız Adası'nda 12 bin 200 hektarın kül olmasına duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Yunanlı gurur yapmasaydı, Sakız Adası'ndaki yangını biz söndürürdük" dedi.

Aydın, yardım istenmesi halinde yangını söndürebilecek güçte olduklarını ifade ederek, Yunanlıların nedenini anlamadıkları şekilde gurur yaptıklarını söyledi.

İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, "Gözümüzün önünde 3 gündür 4 gündür yangın devam ediyor. İçler acısı bir durum. Geçen yıllarda Türkiye Cumhuriyeti devleti hükümeti bu tür durumlarda yardımcı olalım diye anlaşma imzaladı. Her nedense istemediler. Yardımcı olmamız için, bize istek gelmesi lazım. Burnumuzun dibi. Bizde yardımcı olurduk. Gereksiz bir gururları var. Deseler ki kısa bir görüşme ile müdahale edebilseydik. Yangın sönecekti. Tüm insanlığın olan bu orman yangını büyümeyecekti" ifadelerini kullandı.


Ayrıca İzmir için de kritik günlere girildiğinin altını çizen Aydın, büyük yangınların hep yaz sonlarında çıktığı uyarısında bulundu.

Aydın, "90 dakika henüz bitmedi eylül ayına kadar kimse rehavete girmesin. Ağustos aylarında yangınlar çıkıyor. Daha sezon bitmedi. Maç doksan dakika en kritik günlerimiz. Bu ülkede büyük yangınlar hep bu günlerde çıkıyor" diye konuştu.

Aydın, basın aracılığıyla halka yapılan uyarıların yararlı olduğunu, insanların orman yangınları konusunda duyarlı olduklarını bildirdi.


 

(Yeni Şafak)1099 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın