• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam286
Toplam Ziyaret5352258
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Alman Maliye Bakanı, Yunanistan için süre uzatımına karşı çıktı, "Bu yolla kredibilite kazanılamaz. Alacağını silenlerin karşısına altı ay sonra çıkıp yetmedi demek mümkün değildir" dedi.

Alman Maliye Bakanı, Yunanistan için süre uzatımına karşı çıktı

Alman Maliye Bakanı, Yunanistan için süre uzatımına karşı çıktı, "Bu yolla kredibilite kazanılamaz. Alacağını silenlerin karşısına altı ay sonra çıkıp yetmedi demek mümkün değildir" dedi.

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan'daki zor duruma anlayışla yaklaşılması gerektiğini, ancak yeni bir anlaşmaya karşı olduklarını açıkladı. SWR2 Radyosu'na yaptığı açıklamada Schaeuble, Yunanistan'ın yeniden yaptığı seçimler nedeniyle ciddi bir zaman kaybettiğini vurguladı.

Alman Bakan, Yunanistan'a yükümlülüklerini yerine getirmesi için daha fazla zaman sağlanmasının sorunlara çözüm olmayacağını belirterek şöyle devam etti:

ALTI AY SONRA OLMADI DENMEZ

"Aynı zamanda böyle bir adım, ekonomik olarak limitlerini zorlayarak bu noktaya gelen kreditörler açısından yeni bir sorunu da beraberinde getirir. Yunanistan için insanların zarar yazmak, fedakarlık yapmak zorunda kalmalarının sadece 6 ay sonrasında (Bu kadar fedakarlık yetmedi) denemez." Schaeuble, bu yolla finansal piyasaların güveninin asla kazanılamayacağını, süre uzatımının hiçbir soruna çare olmayacağını, en kritik sorunun ise güvenin nasıl yeniden kazanılacağı olduğunu vurguladı.

Alman Bakan, güveni tekrar kazanabilmenin yolunun ise Eylül ayındaki troyka raporundan geçtiğini aktardı.728 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın