• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam286
Toplam Ziyaret5352258
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan Maliye Bakanı Yiannis Sturnaras, hükümet ortağı siyasi parti liderlerine "Kendimizi kandırmayalım. Sintagma Meydanı'nda beni asmalarını istemiyorum" dedi.

'Beni Sintagma'da asmalarını istemem'

Yunanistan Maliye Bakanı Yiannis Sturnaras, hükümet ortağı siyasi parti liderlerine "Kendimizi kandırmayalım. Sintagma Meydanı'nda beni asmalarını istemiyorum" dedi.

Sturnaras, To Vima gazetesine yaptığı açıklamada, 'Troyka'nın (Avrupa Merkez Bankası, Avrupa Birliği Komisyonu, Uluslararası Para Fonu) istediği 11.5 milyar euroluk yeni kemer sıkma ve tasarruf tedbirlerini almadıkları takdirde, Yunanistan’ın euro bölgesinde kalmasının tehlikeye gireceğini belirtti.

"Bunu da hükümet ortağı partilerin liderlerine anlattım. Sintagma’da asılacaklar arasında yer almak istemiyorum" diyen Sturnaras, Yunanistan için tehlike senaryosunu şöyle anlattı:

"Kredi dilimini alamazsak ve bankalara nakit akışı durdurulursa halkta, şirketlerde ve devlette büyük ekonomik sıkıntı belirir. Devlet de memurun emeklinin maaşını ödeyemezse para basmaktan (drahmiye dönmek) başka çare kalmaz".

Sturnaras ayrıca "Hayatta kalmalıyız. Euro şemsiyesinin altında kalmalıyız. Çünkü hiç yaşamadığımız bir fakirlikten ancak böyle korunabiliriz" dedi.

(The Lira)698 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın