• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam294
Toplam Ziyaret5352266
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Ramazan Bayramı dolayısıyla 3 günlük Batı Trakya ziyaretinin ardından İstanbul'a dönen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ 3 günlük Batı Trakya ziyaretinin ardından Yurda döndü.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Avrupalı dostlarımız, Avrupa'nın her türlü özgürlüğün beşiği olduğunu ifade ediyor. Ama bir bakıyorsunuz öte yandan Müslümanların inancının yaşanmasına tahammül edilmeyen bir ortam var. Bu gruplara karşı maalesef siyasal iktidarlar gerekli tavrı gerekli tepkiyi ortaya koymuyor" dedi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla 3 günlük Batı Trakya ziyaretinin ardından İstanbul'a dönen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Batı Trakya ziyareti hakkında bilgiler veren Bozdağ, "Müslüman Türk toplumu ile birlikte olmak, ramazanın son iki gününde birlikte oruç tutabilmek, birlikte iftar etmek, birlikte teravihte bulunmak ve bayramı kardeşlerimizle beraber kutlamak maksadıyla batı Trakya ya gittik. Oradaki soydaşlarımızla birlikte olduk çok güzel bir havada ortamda geçti. Kardeşlerin kardeşleri ağırlaması nasılsa öyle bir ortamda büyük bir sevgiyle büyük bir coşkuyla heyetimiz orada karşılık buldu. Şahinköy'de Bayram namazını beraber kıldık bayramlaştık. Kardeşlerimizle güzel bir ortam oldu. Duygulu anlar yaşanda Batı Trakya'da bulunan bütün Müslüman Türklerin bayramlarını kutluyorum. Bütün İslam dünyasının bütün Türk milletinin bayramını kutluyorum" diye konuştu.

Bir basın mensubunun 'Sümela manastırında üç yıldır ibadet yapılıyor. Fakat bizim Atina da bir cami isteğimiz hala yerine getirilmiyor. Bu konuda temaslarınız oldu mu?' sorusuna

Bozdağ,"Yunanistan da şu anda Atina da ibadete açık bir cami yok. Osmanlı döneminden kalan tarihi pek çok cami var onlar da kapalı durumda Atina bir caminin ibadete açılması konusunda Türkiye'nin girişimleri var. Devam ediyor ancak seçimler araya girdi hükümet değişimleri oldu. Bu konuda şu ana kadar müspet bir gelişme olmadı. Avrupa Birliği üyesi ülkeler içerisinde camisi olmayan tek başkent Atina umarız ki Atina da yakın zamanda bir cami ibadete açılır. Çünkü orada da hatırı sayılır bir sayıda Müslüman var. Sadece Türk değil başka Müslüman topluluklar var ciddi bir cami ihtiyacı var. Yunan hükümeti bu gerçeği görüp olumlu bir adım atar. Türkiye olarak olumlu bir atılması için başbakanımız başta olmak üzere girişimleri var ama henüz bir netice çıkmadı" şeklinde konuştu.

(İHA)726 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın