• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam317
Toplam Ziyaret5352289
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

YUNTÜRK BAYRAM TEBRİĞİ

YUNTÜRK BAYRAM TEBRİĞİ

Saygıdeğer Soydaşlarım, Değerli Hemşerilerim

Sağlık ve esenlik içinde idrak edilen Ramazan ayından sonra Ramazan Bayramı'nı kutlayacağımız günlerin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Bayramlar dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının çoğalarak milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği kıymetli, kıymetli olduğu kadar da önemli zaman dilimleridir.

Manevi duyguların canlandığı, gelenek ve göreneklerin tazelendiği Bayram günlerinde insanlarımız sevgi, merhamet ve hoşgörü çatısı altında birleşerek sosyal dayanışmanın güzel örneklerini verirler.

Her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan ayında da, Yunanistan’da bulunan soydaşlarımız birlik ve beraberliğin ne olduğunu toplu olarak düzenledikleri iftar etkinliklerinde göstermişlerdir. Unutulmamalıdır ki toplumlar Milli ve Manevi kültürlerini yaşattığı sürece vardır ve var olacaklardır.

Değerli Hemşerilerim.

Yunanistan Batı Trakya’da ,Rodos’ta , İstanköy’de ve Yunanistan’ın diğer bölgelerinde yaşayan Türk ve Müslüman kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntılar herkesin malumudur.

Tüm bu sıkıntılara rağmen, Milli ve dini kimliklerinin devamlılığı için dünyada yaşanan değişimlerin de gerisinde kalmadan, değerlerini de kucaklayarak devamlı bir mücadele içerisindedirler.

Bu mücadelelerini gerek Yunanistan içinde ve gerekse Yurt dışında bulunan Sivil toplum kuruluşları ve dernekler aracı ile de yürütmektedirler.

Yunanistan’dan göç etmiş veya orada yaşayan Türk ve akraba topluluklarla ilgili çalışmalar yapmak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulan YUNTÜRK derneğimiz, Yunanistan’da mevcut olan bu sıkıntıların bilincindedir.

Derneğimiz yeni kurulmuş olmasına rağmen, klasik dernekçilik anlayışının dışında, gücünü öncelikle Uluslar arası insan hakları evrensel beyannamesi’nden alarak , soydaşlarımızın da desteği ile bu mücadelenin içinde yer almaktadır ve alacaktır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle Milli kültür ve manevi değerlerin özenle yaşatıldığı Yunanistan’da yaşayan siz değerli soydaşlarımız ve Tüm Dünyaya dağılmış olan Yunanistan Türkleri ile Tüm Müslümanların Ramazan bayramlarını kutlar sağlık, huzur ve esenlikler dileriz.

Saygılarımızla


Yönetim Kurulu Adına

Ferruh Özkan

Genel Başkan796 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın