• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam307
Toplam Ziyaret5352279
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Bekir Bozdağ:'Uluslararası anlaşmalarla teminat altına alınmış olduğu halde müftü seçilmesi resmen mümkün olamamaktadır. Bu uluslararası hukuk açısından fevkalade yanlıştır'.

Yunanistan yükümlülüklerini yerine getirsin

Uluslararası anlaşmalarla teminat altına alınmış olduğu halde müftü seçilmesi resmen mümkün olamamaktadır. Bu uluslararası hukuk açısından fevkalade yanlıştır.


İlk kez geldiği Batı Trakya'da temaslarını sürdüren Bozdağ, Gümülcine’de isminde TÜRK kelimesi geçtiği için kapatılan Türk Gençler Birliği'nde (GTGB) soydaşlara hitap etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin, azınlıklar konusunda uluslararası hukuk ve anlaşmalar çerçevesinde üstlendiği tüm yükümlülükleri yerine getirdiğini belirterek, komşu ülke Yunanistan'ın da aynı şeyi yapmasını beklediğini söyledi.


Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 06 Haziran 2012 tarihinde kendilerini ziyaretinde YUNTÜRK Genel Başkanı tarafından gündeme getirilen ve Batı Trakya Türkleri’nin özerkliği olan müftülük sorununa da değinerek Batı Trakya’da yaşanan sorunlardan birinin de müftülük konusu olduğunu ifade etti.


''Yunanistan yükümlülüklerini yerine getirsin''

Bozdağ: ''Şu anda yaşanan bazı sorunlar var. Uluslararası anlaşmalarla teminat altına alınmış olduğu halde müftü seçilmesi resmen mümkün olamamaktadır. Bu uluslararası hukuk açısından fevkalade yanlıştır. Yunanistan'ın bu noktada uluslararası hukukun kendisine yüklediği yükümlülüğü yerine getirmesinde fayda vardır. Çünkü imzayı devlet atıyor ve onun adına yapılıyor. Bunun gereğini yerine getirmek, bu imzaya sahip çıkmak, yapılan taahhüdü yerine getirmektir. Ahde vefa ilkesinin gereği de bunun gereğini yerine getirmektir.'' Dedi.

YUNTÜRK Yönetim Kurulu olarak Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir BOZDAĞ’a Batı Trakya’mıza hoş geldin diyoruz.

Kendilerine yaptığımız ziyaret sırasında Genel Başkanımız Sayın Ferruh ÖZKAN tarafından gündeme getirilen ve Batı Trakya’mızın kanayan yarası olan Müftülükler konusunda göstermiş oldukları ilgi ve alaka dolayısıyla sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

 
886 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın