• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam294
Toplam Ziyaret5352266
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

İş hayatıyla ilgili önemli değişikliklerin ve projelerin detaylarını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Yunanistan'da patronluk yapanların şimdi Türkiye'de sıradan işlerde de çalıştığını söyledi.

Faruk Çelik: 'Yunan patronlar Türkiye'de iş arıyor'

İş hayatıyla ilgili önemli değişikliklerin ve projelerin detaylarını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Yunanistan'da patronluk yapanların şimdi Türkiye'de sıradan işlerde de çalıştığını söyledi.

Tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşayan Yunanistan’da sağlıktan gıdaya bir çok alanda sıkıntılar yaşanırken; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Yunanistan’la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eskilerde Yunanistan’da patronluk yapanların, şimdi Türkiye’de sıradan işlerde de çalıştığını söyleyen Bakan Çelik, bakın neler anlattı...

Son dönemde tartışma yaratan iş hayatıyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, her gün bir oda başkanının kendisini arayarak, ‘işçi bulamamaktan’ şikayet ettiğini söyledi.

Birçok işsizin sosyal yardımlar nedeniyle bir işte çalışmak istemediğini ifade eden Faruk Çelik

“Türkiye’de işsizlik sorunu yoktur. Meslekli işçi sorunu vardır” dedi.

Türkiye’de, iş dünyasında şu anda, ‘kıdem tazminatı’, ‘Sendika Yasası’ gibi özlük ve sosyal hakların iyileştirilmesine yönelik düzenlemelerin tartışıldığını kaydeden Faruk Çelik, bu tablonun işsizlikte önemli bir başarı elde edildiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Türkiye’de son yıllarda elde edilen büyüme ile işsizlik oranının tek haneli rakamlara düşürüldüğünü aktaran Faruk Çelik, Türkiye’de gerçek anlamda bir işsizliğin olmadığını belirtti.

YUNAN PATRONLAR TÜRKİYE'DE İŞ ARIYOR

Star gazetesinin haberine göre, Faruk Çelik “Türkiye’de işsizlik yoktur. Dün Urfa Sanayi Odası Başkanı ile görüştüm. ‘800 işçiye ihtiyacım var, bulamıyorum’ diyor. Onlarca ilin oda başkanı da aynı şikayetlerde bulunuyor. Çünkü, adam aldığı yardımlarla, çalışarak elde edeceği geliri sağlıyor. Dolayısıyla, işsizler çalışmak istemiyor” dedi.

Türkiye’nin son yıllarda yabancı ülkelerin de çekim merkezi haline geldiğini ifade eden Faruk Çelik, Türkiye’de resmi ve gayri resmi olarak yabancı uyruklu binlerce kişinin çalıştığına dikkat çekti. Sadece Azerbaycanlı 17 bin kişinin Türkiye’de bulunduğunu belirten Çelik “Bir dönem Yunanistan’da patron olanlar da sıradan iş talebinde bulunuyorlar veya çalışıyorlar. Tabii bu kişiler resmi kanallarla değil gayri resmi olarak çalışıyorlar” açıklamasını yaptı.

 

(Gazete5)953 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın