• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam293
Toplam Ziyaret5352265
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

"devletin parasını halkla birlikte siyasiler ve memurlar yedi"

Pangalos'un "Paraları Birlikte Yedik – Mazi Ta Fagame" isimli kitabı ortalığı karıştırdı.

Yunanistan'da, daha önce "devletin parasını halkla birlikte siyasiler ve memurlar yedi" şeklindeki açıklamasıyla tepki çeken eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Theodoros Pangalos'un aynı konuyla ilgili yayımladığı "Paraları Birlikte Yedik – Mazi Ta Fagame" isimli kitabı ortalığı karıştırdı.

İnternet ortamında dijital olarak yayımlanan ve 3,99 avro karşılığında indirilebilen kitabın yayımlanmasının ardından binlerce Yunan kitabın internetteki sitesine girerek tepkilerini dile getirdi.


Pangalos ise ülkenin bugünkü duruma gelmesinde siyasilerin olduğu kadar halkın ve devlet memurlarının da sorumluluğu bulunduğunu savunarak, devletin mal varlığının yağmalanmaya devam ettiğini söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında kitapla ilgili eleştirileri yanıtlayan Pangalos, devlete ait kurumların çoğunda yolsuzluğun halen sürdüğünü ancak, bunu kimsenin kabul etmek istemediğini ifade ederek,

"Aslında kitabın adı 'paraları hep beraber yemeye devam ediyoruz' şeklinde olmalıydı" dedi. Pangalos, "Devlet organları arasında maliye ve kadastro gibi tamamen yolsuzluğa bulaşmış olanlar var. ADEDY (Yunanistan Kamu Çalışanları Federasyonu) ne zaman bunların daha fazla ahlaklı olmaları talebinde bulundu? Bunlardan hangisi çıkıp da biz yolsuzluk yapıyoruz dedi? Bu konuda hepimiz sorumlu olduğumuzu kabul etmezsek ülke için hiçbir şey başaramayız" diye konuştu.

Andonis Samaras başkanlığındaki üç partili koalisyon hükümetinin ekonomi politikasını da eleştiren Pangalos, AB ve IMF ile ekonomik yardım karşılığında imzalanan memorandum koşullarının yeniden müzakere edileceği vaatlerinin yalan olduğunu iddia etti.

Pangalos, "Üçü de (ND, PASOK, DİMAR), memorandum yeniden müzakere ediliyor imajı yaratıyor. Aslında böyle bir şey yok ve mümkün değil. Hiçbir şey yapmadan yeniden müzakere talebinde bulunacağımız ve Avrupa'ya giderek Eylül taksitini isteyeceğimiz yalan" dedi.

Yunan siyaset dünyasında renkli kişiliği ve sivri çıkışlarıyla bilinen Pangalos, internette 13 Ağustos'tan itibaren yayımlanmaya başlanan 175 sayfalık kitabında, devletin paralarının nasıl yendiğini örnekleriyle anlatarak, kriz öncesinde ülkede yaşanan bu "parti"de siyasilerin yanı sıra halkın da suç ortağı olduğunu savunuyor.2023 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın