• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam294
Toplam Ziyaret5352266
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Altın Şafak (Hrisi Avgi) Örgütünün ülke genelinde estirdiği terör, Batı Trakya Türk Azınlığı'nı da tehdit etmeye devam ediyor.

Batı Trakya'da Altın Şafak terörü devam ediyor.

Altın Şafak (Hrisi Avgi) Örgütünün ülke genelinde estirdiği terör, Batı Trakya Türk Azınlığı'nı da tehdit etmeye devam ediyor. Terör bu kez İskeçe'de boy gösterdi.

Altın Şafak Örgütü üyeleri ülkede dehşet saçmaya devam ediyor. Geçen hafta Gümülcine Türk Gençler Birliği'ne saldıran örgüt üyeleri bu kez İskeçe'deki bir köyde terör estirdi.

İskeçe'de Azınlığın da yaşadığı karma köylerden Beyköy, 13 Temmuz akşamı Altın Şafak Örgütü üyelerinin tehlikeli bir gövde gösterisine sahne olduğu bildirildi.

Köydeki Azınlık sakinlerinden edinilen bilgilere göre, iftardan 15 dakika önce davulcuların davul çalmaya hazırlandığı sırada üzerlerinde Altın Şafak Örgütü amblemi bulunan elbiselerle ellerinde Yunan bayrakları taşıyan motorsikletli bir grup, köy camisinin etrafında tur atıp slogan attıktan sonra köyden uzaklaştı.

Görgü tanıkları Köyde Azınlık sakinlerine bu şekilde korku salmaya çalışarak psikolojik terör estiren örgüt grubunun 25 motorsikletle köye girdiğini ve yaklaşık 40 kişiden oluştuğunu bildirdi.

BİLANÇO AĞIR

Bir haftanın bilânçosu çok ağır oldu. Örgüt üyesi bir grup Atina'da bir mescidi kundakladı, Pakistanlı bir göçmeni dövdü ve Atina'da bir göçmenin ölümüyle sonuçlanan saldırıdan sonra şimdi de Batı Trakya'da Türk Azınlığı'nı tehdit etmeye başladı.

Önce 6 Temmuz Pazartesi günü Gümülcine Türk Gençler Birliği'ni hedef alan Altın Şafak üyeleri, dün de İskeçe'nin ova köylerinden Beyköy'deki camii ve camaatını hedef aldı.

BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan Irak vatandaşı olan bir göçmen de önceki gün başkent Atina'da örgüt üyeleri tarafından saldırıya uğradı. Sabahın erken saatlerinde Anaksagore Caddesi'nde meydana gelen saldırı sonrasında hastaneye kaldırıldı, ancak hastanede hayatını kaybetti.

Yunan polisinin başlattığı soruşturmaya göre 5 kişi olan saldırganlar, Irak vatandaşına saldırmalarından önce yine şehir merkezinde Romanya ve Fas vatandaşı iki göçmene daha saldırdılar, ancak yakalanamadılar.

Göçmen kökenli kişilere yönelik saldırıların artttığı Yunanistan'da, 10 Ağustos Cuma gecesi de Altın Şafak üyesi olduğu ifade edilen bir grup Pire kentinde teravih namazı kılan Müslümanlara saldırdı.

Saldırganlar, Etolikou Caddesi'nde bulunan mescitte teravih namazının kılındığı sırada gaz bombası attılar.

(Çınar FM)2006 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın